Lajme

Presidentja Osmani takohet me kancelarin Scholz, e falënderon në emër të popullit të Kosovës

Presidentja Osmani takohet me kancelarin Scholz, e falënderon në emër të popullit të Kosovës
12:12 | 23 Qershor 2022

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani gjatë punimeve që janë duke u zhvilluar në Samitin e Bashkimit Evropian (BE) me vendet e Ballkanit Perëndimor, ka takuar edhe kancelarin e Gjermanisë, Olaf Scholz për të cilën ka shprehur mirënjohje në emër të popullit të Kosovës për përkrahjen e vazhdueshme.

Osmani përmes një statusi në rrjetin social në Facebook ka shkruar se kancelari gjerman, Scholz është përkrahës i palëkundur i Kosovës dhe perspektivës evropiane.

“Me Kancelarin Scholz, i cili si gjithnjë është përkrahës i palëkundur i Republikës së Kosovës dhe perspektivës sonë evropiane. Në emër të popullit të Kosovës, faleminderit”, ka shkruar Osmani në Facebook.

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera