×
 • Lajme
 • Lajme

  Presidentja në Ambasadën franceze për takim me emisarin Troccaz, ambasadori Guerot jep detaje

  FrontOnline
  20 Nëntor 2023

  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka shkuar në ambasadën franceze në Prishtinë për t’u takuar me përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz.

  Troccaz po qëndron në Kosovë është takuar me kryeministrin, Albin Kurti, si dhe me presidenten Vjosa Osmani.

  Për këtë në platformën X ka treguar ambasadori francez, Olivier Guerot.

  ”Shumë i nderuar të pres Presidenten Vjosa Osmani-Sadriu për një shkëmbim të parë me të dërguarin special të Francës René Troccaz @troccazrene. Shkëmbim shumë i mirë për marrëdhëniet tona dypalëshe dhe për mbështetjen Francës në nivelin më të lartë për dialogun e lehtësuar nga BE”, ka thënë Guerot.

  Franca është aktive edhe në procesin e dialogut në mes Kosovës dhe Serbisë, madje shpesh direkt përmes presidentit të saj, Emmanul Macron.

  Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo vizitë në KEDS
  Nga Rubrika
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Deputeti në parlamentin suedez, Magnus Jakobsson, ka vizituar lokalin “Lejos Cafe” që është hapur për Liridona Ademajn. Jakobsson theksoi se Liridonën do...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Ndërmjetësi i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë një kronologji të takimeve që ka zhvilluar ditëve të fundit, njëri nga...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, e cila është në vizitën e saj të parë në Serbi pas zgjedhjes së saj kryeministre e...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një grua shtatzënë ka vdekur, katër persona janë lënduar dhe nëntë janë të zhdukur pas një tërmet të fuqishëm që goditi Filipinet....
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blero u ka treguar Blerandos dhe Ardit se si e ka punuar këngën N.U.N. Ai tha se tekstin e kësaj kënge e...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Është therur me thikë një person në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë. Bëhet e ditur se personi i therur...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai, përmes një postimi në profilin e tij në...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Chelsea ka triumfuar 3-2 ndaj Brightonit në kuadër të javës së 14-të në Ligën Premier. Pas 17 minutash lojë, Blutë kaluan në...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Liverpooli dhe Fulham kanë zhvilluar një ndeshje të bukur, të cilën vendasit e fituan në fund me rezultat 4-3. Pjesa e parë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.