Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Presidentja e Parlamentit të Zvicrës viziton kompleksin memorial në Krushë të Madhe

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Presidentja e Dhomave të Ulëta të Parlamentit të Zvicrës, Isabelle Moret, nën shoqërimin e deputetit zviceran, Mauro Tuena, si dhe ambasadorit të Zvicrës në Kosovës, Thomas Kolly, kanë vizituar Kompleksin Memorial të Kurshës së Madhe.

  Një gjë të tillë e ka bërë të ditur Ambasada e Zvicrës në Kosovë, teksa ka shtuar se presidentja parlamentare ishte e impresionuar me forcën dhe guximin e anëtarëve të familjeve të prekura nga lufta, raporton Gazeta Express.

  “Presidentja e Dhomës së Ulët të Parlamentit Zviceran (Këshillit Kombëtar) Isabelle Moret e shoqëruar nga deputeti Mauro Tuena dhe ambasadori Thomas Kolly bënë homazhe në Kompleksin Memorial Krushë e Madhe për viktimat e konfliktit në Kosovë. Zonja Moret u impresionua nga forca dhe guximi i familjarëve të atyre që ende nuk u llogaritën dhe pranuan nga drejtësia”, thuhet në njoftim.

  Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, ka dënuar ashpër djegien e tri veturave me targa RKS, duke thënë se...
  Lajme31 Mars 2023
  Shoqata Sindikale e QKUK-së ka shprehur pakënaqësinë lidhur me situatën e krijuar tek punonjësit shëndetësorë ë shkak të mos përfshirjes së shtesave...
  Lajme31 Mars 2023
  Nëpër xhami do t’u bëhet thirrje besimtarëve t’i bashkohen “Marshit për drejtësi” Bashkësia Islame e Kosovës i ka dhënë përkrahje marshit për...
  Të tjera
  Kronika31 Mars 2023
  Në Ferizaj është arrestuar një burrë pasi dyshohet se ka shkuar në vendin e punës të një gruaje dhe ia ka marrë...
  Lajme31 Mars 2023
  Policia e stacionit në Shtërpcë, veç aktiviteteve rutinë dhe atyre të planifikuara, bazuar në planin aktiv “Mbrojta e Pyjeve”, pas disa informacioneve...
  Lajme31 Mars 2023
  Zyrtari i Gjendjes Civile në Fushë Kosovë, Latif Ibrahimi është deklaruar i pafajshëm, të premten në shqyrtimin fillestar, në rastin ku po...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Kryeministri hungarez Viktor Orbán tha sot se liderët evropianë janë afër fillimit të shqyrtimit të mundësisë së "anëtarëve të Bashkimit Evropian të...
  Lajme31 Mars 2023
  Deputetja e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi, mendon se pas marrëveshjes së Ohrit vendi duhet të shkojë drejt zgjedhjeve të reja. Ajo ka bërë...
  Vip31 Mars 2023
  Luizi nuk do ndalet derisa të nxjerrë jashtë Dean, sepse siç e ka thënë disa herë në shtëpi, ai do marrë “hakun”...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.