[wp-story]

Bota/Rajoni

Presidentja e Bolivisë infektohet me Coronavirus

Presidentja e Bolivisë infektohet me Coronavirus
19:37 | 10 Korrik 2020

Presidentja e Bolivisë, Jeanine Áñez, ka rezultuar pozitive në testin e coronavirusit, por ajo thotë se po ndihet mirë dhe se do të vazhdojë punën ta kryej nga izolimi.

“Ndihem mirë, ndihem e fuqishme, do të vazhdojë të punojë nga shtëpia ime ku jam futur në izolim”, ka shkruar ajo në Twitter.

Anez është liderja e dytë e një vendi në Amerikën e Jugut, që ka rezultuar këto ditë pozitive në testin e coronavirusit.

Ditë më parë ka rezultuar pozitiv edhe presidenti brazilian Jair Bolsonaro, i cili që nga fillimi i shpërthimit të pandemisë ka qenë kundër distancimit duke e cilësuar virusin si një grip të lehtë.

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera