Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Presidenti ukrainas hospitalizohet me COVID-19, derisa vendi shënon rekord të ri të rasteve

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky po trajtohet në spital për COVID-19, ka thënë zëdhënësi i tij, ndërsa vendi regjistron një rritje rekord të infeksioneve të reja.

  Zelensky konfirmoi të hënën se kishte marrë koronavirusin.

  Zëdhënësi i tij tha se presidenti u vendos në spital të martën “sepse ka kushte më të mira për vetizolim dhe kujdes për pacientët me infeksion të koronavirusit”.

  Zyra e presidentit thotë se Zelensky ka vazhduar të punojë ndërsa ishte në spital, duke përfshirë një takim telefonik me kancelaren gjermane Angela Merkel, raporton CNN.

  Të enjten, Ukraina raportoi 11.057 raste të reja të koronavirusit – rritja më e madhe në një ditë që nga fillimi i pandemisë.

  Sipas të dhënave të qeverisë, tani ka 500,865 raste në total, dhe 9,145 vdekje në të gjithë Ukrainën.

  Kurtishaj: Presim që Shqipëria do të jetë top destinacion turistik edhe për 2023, jo veç për patriotizëm
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Është përmbysur një kamion në Rrugën e Kombit, teksa dyshohet se ngasësi i tij ka mbetur i vdekur. Kështu ka raportuar ABC News,...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Këtë javë Rama hapi eskspozitën në Greqi dhe është kryeministri i parë shqiptar që viziton 10 Downing Street. Kur lideri i Shqipërisë...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Volodymyr Zelenksiy ka bërë sërish thirrje për më shumë armë me rreze të gjatë veprimi nga aleatët perëndimorë, teksa iu drejtua liderëve...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh ndaj një personi të dyshuar për dhunim, transmeton Front Online....
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, mblodhi 1.5 milionë dollarë në tre ditë pasi pretendoi se do të arrestohej. Megjithatë, arrestimi nuk u...
  Lajme23 Mars 2023
  Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, ka thënë se Kosova ka qendrën më të mirë në Evropë të trajnimit për kërkim-shpëtim....
  Sport23 Mars 2023
  Kombëtarja shqiptare ka vijuar përgatitjet për sfidën e parë të kualifikuesve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet më 27 mars në...
  Vip23 Mars 2023
  Nita është banorja që para 1 jave hapi kutinë e Pandorës dhe dërgoi në nominim Kristin dhe Qetësorin ose Oltën dhe Kiarën....
  Lajme23 Mars 2023
  Kryetari i PSD-së, Daran Molliqaj e ka falënderuar kreun e Nismës, Fatmir Limaj për përkrahjen që do t’i japë kësaj partie në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.