Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Presidenti Thaçi me iniciativë të re, dedikuar personaliteteve të cilat ndikuan në formësimin e tij

  FrontOnline
  22 Korrik 2020

  Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar se ka nisur një iniciativë të re, dedikuar personaliteteve të cilat ndikuan në formësimin e tij.

  Presidenti Thaçi përmes një postimi në rrjetin e tij social në Facebook ka shkruar se kujtimi dhe vlerësimi për ta e inspiron dhe motivon në çdo proces të jetës së tij.

  “Rubrika #NjerëztëPaharrueshëm është iniciativa ime e re për t’i kujtuar personalitetet që kanë ndikuar në formësimin tim. Kujtimi dhe vlerësimi për ta më bën të reflektoj dhe më inspiron e më motivon në çdo proces të jetës sime”, ka shkruar presidenti Thaçi në Facebook.

  Përfito FALAS një pushim për çift në Budva
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Tensionet në veri sidomos gjatë ditës së djeshme, vetëm sa kanë ndikuar që e tërë vëmendja të jetë tek kryetarët e komunave...
  Lajme30 Maj 2023
  Njësia Speciale e Kosovës mëngjesin e sotëm e ka zhvendosur nga objekti i komunës së Zubin Potokut flamurin e Republikës së Kosovës....
  Lajme30 Maj 2023
  Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, ka reaguar pas zhvillimeve të ditës së hënë në veri. Ajo tha se dhuna...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Misioni paqeruajtës i KFOR-it i ka kërkuar të martën Kosovës dhe Serbisë të marrin përgjegjësi për situatën e krijuar në veri. Komandanti...
  Lajme30 Maj 2023
  Në Dhomat e Specializuara në Hagë do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së, Pjetër Shala. Rasti ndaj Shalës do të nisë...
  Lajme30 Maj 2023
  Protestuesit serbë kanë nisur të mblidhen para objekteve komunale në veri të Kosovës edhe të martën. Ata në këtë formë po kundërshtojnë...
  Lajme30 Maj 2023
  Shërbimi publik gjerman ka transmetuar një artikull për grupin e Veljko Belivuk nën titullin “Huliganë, klane droge dhe presidenti i Serbisë”. Në...
  Lajme30 Maj 2023
  Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, theksoi se BE-ja dënon fuqishëm “dhunën tronditëse në...
  Lajme30 Maj 2023
  Mediat serbe janë hedhur në sulm ndaj Aleksandër Vuçiç. Në veri të Kosovës tensionet janë rritur ndjeshëm dhe frika e konfliktit të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.