Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  “Presidenti duhet të zgjedhet, vendi nuk duhet të shkojë në zgjedhje”

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shaban Manaj, ka thënë se vendi duhet të zgjedh presidentin dhe se nuk duhet të shkohet në zgjedhje të jashtëzakonshme për këtë çështje.

  “Unë konsideroj se të gjitha forcat politike janë të obliguara të bisedojnë për këtë temë për të filluar procedurat e zgjedhjes së presidentit. Sepse në këtë periudhë çfarë ndodhet vendi me sfidat të cilat i kemi , konsideroj se duhet stabiliteti politikë”.

  “LDK është në gjendje që në kapacitetin e saj që ka si parti e dyte në vend, të jep kontributin e sak që të bëjë një zgjidhje në këto momente. Zgjedhjet nuk janë zgjidhja për këtë moment. Ne mund të shkojmë në zgjedhje dhe ekziston mundësia që pas zgjedhjeve prapë nuk mund të arrijmë 80 vota për presidentin”.

  “Andaj ne jemi të obliguar të ulemi dhe ta zgjedhim presidentin e Kosovës pasi në zgjedhje nuk mund të shkojmë tani”, ka thënë Manaj në Info Magazine, njofton Klan Kosova.

  Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Deputetja dhe përfaqësuesja e platformës “Liria ka emër”, Eliza Hoxha”, ka folur në lidhje me “Marshin për Drejtësi”, që do të mbahen...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i partisë Guxo, Faton Peci ka thënë se partia e tij, që është në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, pajtohet me marrëveshjen...
  Lajme31 Mars 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje shiu,...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.