×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Presidenti bullgar kërkon hetim për aksidentin tragjik

  FrontOnline
  23 Nëntor 2021

  Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, i ka shprehur ngushëllime presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, për aksidentin e rëndë rrugor në autostradën Struma, ku humbën jetën të paktën 45 persona.

  Në emër të popullit bullgar dhe në emrin e tij, presidenti Rumen Radev shprehu ngushëllimet e tij të sinqerta për familjet dhe të afërmit e qytetarëve të Republikës së Maqedonisë së Veriut, si dhe shpreson për shërim të shpejtë të viktimave të fatkeqësisë, shkruan Novinite, transmeton Klankosova.tv.

  “Në këtë kohë të vështirë, Bullgaria dhe Republika e Maqedonisë së Veriut ndajnë pikëllim, solidaritet dhe ndjeshmëri të përbashkët. Dhjetra jetët e humbura janë humbje e pafalshme për vendet tona vëllazërore”, tha Radev.

  Kreu i shtetit bullgar u bën thirrje institucioneve përgjegjëse që të përcaktojnë arsyet që kanë çuar në aksidentin e rëndë trafiku, si dhe t’u japin në kohë të mbijetuarve mbështetjen në kohë.

  Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Policia ka arrestuar 40-vjeçarin në shtëpinë e të cilit u gjetën 4 persona të moshës nën 18 vjeç pa ndjenja dhe me...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Presidenti i zgjedhur i Iranit, Masoud Pezeshkian, tha se dëshiron të përmirësojë raportet me shtetet evropiane, edhe pse ai i akuzoi këto...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Zjarret janë ende aktive në malin Serta në Negotinë si dhe në Shtip në malin Ograzhden pranë kufirit bullgar. Ndërhyrjet si nga...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se rruga nga rrethi i vogël i Arbërisë e deri te rrethi i...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka publikuar listën e plotë të zyrtarëve që i ka takuar gjatë vizitës së saj në Washington...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kanë filluar pritjet e mërgimtarëve nëpër pikat kufitare për hyrë në Kosovë. Në pikëkalimin kufitar te Dheu i Bardhë, sipas Qendrës Kombëtare...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.