×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Presidenti brazilian testohet për Coronavirus, e quante virusin “grip të lehtë”

  FrontOnline
  07 Korrik 2020

  Presidenti brazilian Jair Bolsonaro është testuar për koronavirus pasi ka shfaqur simptoma, raporton CNN në Brazil.

  Rezultatet e testit pritet t’i marrë gjatë ditës së sotme.

  Bolsonaro shpesh ka qenë kundër distancës fizike që është rekomanduar nga shumica e ekspertëve shëndetësorë, duke e cilësuar koronavirusin si “grip të lehtë”.

  E pikërisht për shkak të këtyre veprimeve dhe deklaratave, është kritikuar se është munduar të minimizoj rrezikun e epidemisë së koronavirusit.

  Bazuar në të dhënat e Worldometers, Brazili renditet në vendin e dytë në botë për nga numri i të infektuarve dhe vdekurve si pasojë e koronavirusit, pas Shteteve të Bashkuara.

  Gjatë 24 orëve të fundit në këtë vend janë regjistruar më shumë se 20.229 raste të reja me COVID-19, ku numri i përgjithshëm ka shkuar në 1.623.284, ka njoftuar ministria e Shëndetësisë në Brazil.

  Sa i përket atyre t të viktimave, edhe 620 tjerë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, ku numri i përgjithshëm ka shkuar në 65.487.

  KEDS e KESCO, përmes aktiviteteve të shumta, i bashkohen fushatës kundër Dhunës me Bazë Gjinore
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Idetë që vendet evropiane, të cilat synojnë anëtarësimin në Bashkimin Evropian, gradualisht të integrohen në disa politika të BE-së, por edhe në...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Një pjesë e madhe e autostradës në jugperëndim të Suedisë u shemb gjatë natës, duke lënduar tre persona, tha sot policia. Kjo...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Ukraina nisi një tjetër sulm me raketa në Sevastopol këtë mëngjesin e së shtunës, që ndodhet në Krimenë e pushtuar nga rusët....
  Të tjera
  Sport23 Shtator 2023
  Carlo Ancelotti ka dhënë detaje të reja se kur do të kthehet Vinicius Jr nga lëndimi. Në fakt sulmuesi brazilian ka lënë...
  Vip23 Shtator 2023
  Modelja 25 vjeçe, ka sfiluar për markat “Fendi” dhe “Versace”, ku “ka fërkuar shpatullat” me Gigi Hadid. Leonardo DiCaprio është në lidhje...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën për shkak të një zjarri që ra në një fabrikë topash golfi në Tajvan, tre...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia në Kaçanik të premten ka arrestuar një të mitur. Të njëjtit i kanë gjetur një revole me 3 copë fishekë. Me...
  Lajme23 Shtator 2023
  Dragan Milloviq, Illija Elezoviq dhe Zoran Kostiq janë tre serbët e dyshuar për krime lufte për të cilët Gjykata Themelore në Prishtinë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.