Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Presidenti brazilian rezulton pozitiv me Covid-19 për herë të tretë në dy javë

  FrontOnline
  23 Korrik 2020

  Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro ka rezultuar pozitiv me Covid-19 për herë të tretë në dy javë. Ai vijon të mbetet i karantinuar në rezidencën e tij zyrtare në Brasilia.

  Ekipi mjekësor i Bolsanaro zbuloi rezultatin e testit në një deklaratë të mërkurën (22 korrik), e cila gjithashtu tha se Presidenti është në gjendje të mirë.

  Bolsanaoro tha se dhe 4 ministra në administratën e tij, po trajtojnë infeksionin me ilaçin anti-malarie të hidroksilklorinaës pavarësisht shkencëtarëve të cilët kanë thënë se nuk ka prova mjekësore për të mbështetur efektivitetin e saj.

  Bolsanaro është kritikuar për menaxhimin e krizës shëndetësore në Brazil.

  Ai shkarkoi dy Ministra të Shëndetësisë në mes të pandemisë dhe ka kundërshtuar hapur masat për të kufizuar virusin, duke përfshirëmbajtjen e maskës ​​për fytyrën dhe praktikimin e distancës sociale.

  Brazili ka numrin më të lartë të rasteve me Covid-19 në Amerikën Latine, me më shumë se 2.1 milion të infektuar dhe më shumë se 80.100 viktima.

  Nesër në këto zona nuk do të ketë rrymë deri në 5 orë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Është “ndoshta” koha për një sekretar të përgjithshëm të NATO-s që vjen nga Britania e Madhe, duket të ketë sugjeruar presidenti amerikan,...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Kryeministri i Britanisë së Madhe, Rishi Sunak është takuar me presidentin amerikan, Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë. Sunak ka thënë se...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i VV-së Armend Muja nuk ka pranuar se ka përplasje mes Kosovës dhe aleatëve kyç, SHBA-së dhe BE-së sa i përket...
  Vip08 Qershor 2023
  Xhuli, ditët e fundit po kalon pushimet në Turqi. Por, me postimin e fundit të Atdheut, u kuptua se edhe ai është...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku është kryetari i parë që nuk e ka përjashtuar mundësinë e parë që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, ka thënë se nëse diçka ndodhë në Kosovë, situata mund të eskalojë shpejt. E para e shtetit...
  Lajme08 Qershor 2023
  Nisma e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për ta rrëzuar Qeverinë Kurti II nuk duket se po merr përkrahje nga partitë tjera...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.