[wp-story]

Bota/Rajoni

Portugalia raporton rekord të ri vdekjesh si pasojë e COVID-19

Portugalia raporton rekord të ri vdekjesh si pasojë e COVID-19
17:27 | 22 Janar 2021

Autoritetet portugeze kanë raportuar rekord të ri të vdekjeve ditore si pasojë e koronavirusit.

Janë 234 raste të reja të raportuara brenda 24 orëve të fundit, raporton CNN.

Autoritetet shëndetësore kanë njoftuar se janë 13 mijë e 987 raste të reja të të prekurve me këtë virus, që paraqet numrin e dytë më të lartë të paraqitjeve të rasteve nga përhapja e COVID-19.

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera