Kupa e Botës

Portugalia fiton ndaj Uruguait dhe kualifikohet tutje në Kupën e Botës

Portugalia fiton ndaj Uruguait dhe kualifikohet tutje në Kupën e Botës
22:01 | 28 Nëntor 2022

Kombëtarja e Portugalisë ka mposhtur me rezultat 2:0 kombëtaren e Uruguait në ndeshjen e grupit H.

Golin e parë për Portugezët e shënoi Burno Fernandez ku po zhvillohej minuta e 54-të e takimit.

Dyfishimin e rezultatit për Portugalinë e bëri përsëri Bruno në minutën e 93-të të takimit nga pika e bardhë.

Pas kësaj fitore Portugalia e ka siguruar kualifikimin për raundin e ardhshëm të Kupës së Botës.

Ndërsa Uruguai duhet ta kërkojë kualifikim në raundin e ardhshëm vetëm nëse mposht skuadrën e Ghanës.

Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..

Të tjera