Sport

Portieri nuk e pa topin fare, sulmuesi shqiptar shënon gol fantastik me Barcelonën

Portieri nuk e pa topin fare, sulmuesi shqiptar shënon gol fantastik me Barcelonën
20:44 | 21 Korrik 2021

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Rey Manaj bëri një debutim historik pasditen e sotme duke zbritur në fushë me ekipin e parë të Barcelonës.

Me shansin e parë që iu dha, Manaj arriti të bëhet dhe protagonist duke realizuar golin e parë me fanellën e Barçës.

24-vjeçari realizoi në minutën e 60-të të ndeshje, duke shënuar një supergol nga diagonalja.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera