Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Policia zvicerane: Incidenti s’ka të bëjë me terrorizëm, është aksioni ynë lidhur me një vrasje

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Dy persona u qëlluan dhe u plagosën në një incident në qytetin e Biennes, kantoni i Bernit, i cili sipas Policisë zvicerane nuk ka të bëjë me terrorizëm.

  Policia zvicerane thotë se e gjithë kjo ndodhi për shkak të një aksionit të Policisë lidhur me një vrasje.

  Policia të mërkurën në mëngjes ka gjetur një person të vdekur në një ndertesë banimi në Lengnau dhe si pasojë kanë filluar hetimet.

  “Veprimi ka të bëjë me vrasjen në Lengnau. Sipas njohurive aktuale, nuk ka absolutisht asnjë lidhje me terrorizmin”, thonë Policia e kantonit Bernese.

  KEDS fillon pilot projektin për inspektimin e rrjetit elektrik me dron
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Së paku pesë automjete dhe disa dhjetëra forca speciale, me automatikë dhe parzmore, ndodhen para qendrës tregtare “Skopljanka” në lagjen “Aerodrom Skoplje”,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Ukraina nuk do t'i falë kurrë ushtarët rusë përgjegjës për krimet në Bucha, tha Volodymyr Zelensky gjatë përkujtimit të përvjetorit të rimarrjes...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Kryeministri hungarez Viktor Orbán tha sot se liderët evropianë janë afër fillimit të shqyrtimit të mundësisë së "anëtarëve të Bashkimit Evropian të...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kuvendi i Kosovës do të bashkëpunojë me Ambasadën Zvicerane në Kosovë, e cila me anë të një projekti do t’i ndihmojë deputetët...
  Lajme31 Mars 2023
  Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka thënë se është i gatshëm për t’u përballur me çdo lloj skenari gjatë zgjedhjeve lokale...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Ukraina nuk do t'i falë kurrë ushtarët rusë përgjegjës për krimet në Bucha, tha Volodymyr Zelensky gjatë përkujtimit të përvjetorit të rimarrjes...
  Kronika31 Mars 2023
  Në Ferizaj është arrestuar një burrë pasi dyshohet se ka shkuar në vendin e punës të një gruaje dhe ia ka marrë...
  Lajme31 Mars 2023
  Policia e stacionit në Shtërpcë, veç aktiviteteve rutinë dhe atyre të planifikuara, bazuar në planin aktiv “Mbrojta e Pyjeve”, pas disa informacioneve...
  Lajme31 Mars 2023
  Zyrtari i Gjendjes Civile në Fushë Kosovë, Latif Ibrahimi është deklaruar i pafajshëm, të premten në shqyrtimin fillestar, në rastin ku po...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.