×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Policia tenton ta arrestojë një person, pengohet nga katër të tjerë

  FrontOnline
  19 Shtator 2023

  Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona për pengim të personit zyrtar në kryerjen e detyrës.

  Sipas policisë ata kanë penguar gjatë arrestimit të një personi tjetër.

  I dyshuari më pas ia ka arritur që të arratiset.

  “Gjakovë 18.09.2023 – 19:50. Janë arrestuar tre të dyshuar, dy meshkuj dhe një femër kosovare për shkak se i kishin penguar zyrtarët policor gjatë arrestimit të një personi të dyshuar i cili ka arritur që të largohet nga vendi i ngjarjes. Lidhur me rastin është konsultuar prokurori kompetent i cili ka udhëzuar që të dyshuarit të dërgohen në mbajtje, ndërsa i dyshuari i katërt ndodhet në kërkim policor”, thuhet në njoftim.

  Po vjen “Cyber ZERO” eventi që jep përgjigje për çdo lloj kërcënimi online
  Nga Rubrika
  Lajme02 Tetor 2023
  Rreshteri Afrim Bunjaku, i cili ishte pjesëtar i Policisë së Kosovës nga viti 2001, u vra mëngjesin e 24 shtatorit pas përplasjes...
  Lajme02 Tetor 2023
  Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Igli Hasani ka deklaruar në seancën e Parlamentit shqiptar se sulmi i grupeve terroriste serbe në veri...
  Lajme02 Tetor 2023
  Ministri federal gjerman i Bujqësisë, Cem Özdemir në prag të vizitës së tij në Kosovë ka deklaruar se Kosova sërish është nën...
  Të tjera
  Lajme02 Tetor 2023
  Të dielën dyshohet se është kryer vjedhje në banesën e ministres së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, lidhur me rastin policia...
  Lajme02 Tetor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Anton Quni theksoi se në fillim numri i armatimit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës numërohej në gishta, por siç...
  Lajme02 Tetor 2023
  Ish-prokurori, Sylë Hoxha, ka thënë në Pressing të T7, se pasi janë hapur hetimet për Milan Radojçiqin, ka pranuar informacione më vonë...
  Lajme02 Tetor 2023
  Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që...
  Bota/Rajoni02 Tetor 2023
  Forcat ukrainase kanë arritur që me dronët kamikaz, të godasin rëndë veturat dhe pozicionet mbrojtëse të ushtrisë ruse në afërsi të Soledarit....
  Lajme02 Tetor 2023
  Drejtoresha e Klinikës Plastike ,Violeta Zatriqi, ka njoftuar të gjitha gratë të cilat janë operuar nga kanceri i gjirit mund të rikonstruktojnë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.