[wp-story]

Lajme

Policia shqipton 457 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19

Policia shqipton 457 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19
10:35 | 31 Dhjetor 2020

Qytetarët po vazhdojnë të mos respektojnë masat ndaj COVID-19 të cilat janë vendosur nga institucionet shtetërore e shëndetësore.

Vetëm gjatë 24 orëve policia, ka shqiptuar 457 gjoba për personat që nuk respektuan masat për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Kujtojmë se nga ky virus u infektuan 51 mijë e 144 raste nga 182.329 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1 mijë 332 kanë vdekur shkak i këtij infektimi.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera