×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Policia qëllon ndaj protestuesve në Holandë, ka të plagosur

  FrontOnline
  20 Nëntor 2021

  Policia e Holandës qëlloi dhe plagosi të paktën dy persona pas trazirave që shpërthyen në Roterdam për shkak të masave të reja epidemiologjike. Protestuesit hodhën gurë dhe mjete piroteknike ndaj policisë dhe u vunë flakën automjeteve të policisë, raporton BBC.

  Qindra protestues u mblodhën për futjen e certifikatave të Covid-it dhe ndalimin e fishekzjarreve në natën e Vitit të Ri. Holanda vendosi një bllokim javën e kaluar për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve, i cili do të jetë në fuqi për tre javë. Shtatë persona u plagosën dhe të paktën 20 protestues u arrestuan në atë që kryebashkiaku i Roterdamit e quajti “orgji dhune”. “Ne qëlluam të shtëna paralajmëruese dhe kishte edhe të drejtpërdrejta sepse situata ishte kërcënuese për jetën”, tha zëdhënësja e policisë Patricia Wessels për Reuters./FrontOnline\

  Për Stresin, Xhuli është spiune (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Zjarret janë ende aktive në malin Serta në Negotinë si dhe në Shtip në malin Ograzhden pranë kufirit bullgar. Ndërhyrjet si nga...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  SPAK ka lëshuar disa urdhërarreste me vendim gjykate për inceneratorin e Tiranës. Operacioni për ekzekutimin e urdhërarresteve u krye nga agjentët e...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Vala ekstreme e nxehtësisë ka bërë që temperaturat në pjesë të Evropës qendrore dhe jugore të arrijnë deri në 40 gradë celsius...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, vizitoi për ngushëllime sot familjen Dehari në fshatin Sllupçan të Kumanovës. I shoqëruar nga ministra...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, u takua me kryeministrin e ri britanik Keir Starmer javën e kaluar në samitin e NATO-s në Uashington,...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara thanë se Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në rajonin e Ballkanit Perëndimor, me qëllim që të krijojë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se në margjinat e Samitit të NATO-s është takuar me Sekretarin e ri të Jashtëm...
  Lajme13 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për arrestimin e të dyshuarve për plagosjen e mbrëmshme në Pejë. Të dyshuar janë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2337 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.