Lajme

Policia për xhandërmërinë serbe: Kanë qenë në pikën 0 në kufi, por nuk e kanë kaluar

Policia për xhandërmërinë serbe: Kanë qenë në pikën 0 në kufi, por nuk e kanë kaluar
16:31 | 26 Shtator 2020

Sot gjatë ditës pjesëtarë të xhandarmërisë serbe janë parë afër territorit të Kosovës.

Nga Policia e Kosovës për IndeksOnline kanë konfirmuar se , pjesëtarët e uniformuar të Serbisë, kanë qenë në piken 0 (zero) të vijes kufitare, por nuk e kanë kaluar atë.

“Sipas konfirmimit të opatrulles që ka dalë në lokacion, pjesëtarët e uniformuar të Serbisë, kanë qenë në piken 0 (zero) të vijes kufitare, por nuk e kanë kaluar atë. Edhe dëshmitari në deklaratë e ka konfirmuar që nuk e kanë kaluar rrugen që shtrihet përgjatë vijës kufitare në atë pjesë. Me të pranuar informata të tjera nga atje, do t’u njoftojmë me kohë”, tha zëdhënësi i PK-së, Bajram Krasniqi.

Përsëri xhandarmëria serbe futet brenda territorit të Kosovës.Rreth 500 metra nga kufiri në Svircë – Kapi.Qeveria në gjumë.Klan KosovaKTV – KohavisionInsajderiRTV21

Posted by Svirca on Saturday, September 26, 2020

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera