Gjuha:
×
 • Kronika
 • Kronika

  Policia njofton për tri vdekje në 24 orët e fundit

  FrontOnline
  1 muaj më parë

  Tri raste të ndara të “Hetimit të vdekjes” janë iniciuar dje, pasi tre burra kanë vdekur në tri lokacione të ndryshme.

  Rasti i parë ka ndodhur në Gjakovë. Atje një burrë është dërguar në gjendje të rëndë shëndetësore në spital, mirëpo përkundër përpjekjeve të mjekëve, ka ndërruar jetë.

  “HETIM I VDEKJES- Gjakovë 04.02.2023 – 08:30. Një mashkull kosovar, është dërguar në gjendje të rëndë shëndetësore në Spitalin e Gjakovës. Përkundër përpjekjes së mjekëve, i njëjti ka ndërruar jetë. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në obduksion”, thuhet në raport.

  Rasti i dytë ka ndodhur në Levoshë të Pejës, ku një burrë ka vdekur derisa ekipi i mirëmbajtjes së rrjetit elektrik ishte duke punuar në një terren të vështirë.

  “HETIM I VDEKJES- Levoshë, Pejë 04.02.2023 – 11:43. Një mashkull kosovar, ka vdekur derisa ekipi i mirëmbajtjes së rrjetit elektrik ishte duke punuar në një terren të vështirë. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion”, thuhet në raport.

  Ndërsa, në Shtërpcë, një burrë është gjetur pa shenja jete nga familjarë të tij, derisa vdekjen e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes.

  “HETIM I VDEKJES- Shtërpcë, 04.04.2023 – 15:01. Raportohet se nga familjaret, është gjetur viktima mashkull kosovar. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes. Me vendim të prokurorit trupi i pa jete u është liruar familjareve”, thuhet në raport.

  Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë
  Nga Rubrika
  Kronika21 Mars 2023
  Një person në Lipjan është shoqëruar në polici pasi i janë sekuestruar substance narkotike. Kështu ka njoftuar Policia e Kosovës. ”Policia e...
  Kronika21 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Lipjan, pasi që tek i njëjti kanë gjetur substanca narkotike. “Policia e rajonit të...
  Kronika21 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka raportuar për një rast të dhunës në familje në Gjakovë. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që...
  Të tjera
  Vip21 Mars 2023
  Ermal Mamaqi feston sot ditëlindjen e 41 dhe në këtë ditë speciale nuk kishte si të mungonte një urim nga gjysma e...
  Lajme21 Mars 2023
  Kthehet ora verore me akrepat e orës që lëvizin një orë përpara mes të shtunës 25 dhe të dielës 26 mars. I...
  Lajme21 Mars 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, e ka ndërlidhur raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit ku përmendet korrupsioni në Qeveri, me emrin e...
  Lajme21 Mars 2023
  Presidenca e Kosovës i ka reaguar Aleksander Vuçiqit, të parit të shtetit serb, pasi ky tha se Serbia nuk pajtohet në asnjë...
  Lajme21 Mars 2023
  Në Nenin 7 të marrëveshjes së Ohrit nuk ka zotime të reja, por ka pajtim për t`i zbatuar marrëveshjet e viteve 2013...
  Lajme21 Mars 2023
  Ish-kryetar i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka thënë se marrëveshja mes kryeministrit kosovar, Albin Kurtit dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq ka lëvizur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.