Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Policia në Zelandën e Re fut hixhabin në uniformë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Policia në Zelandën e Re, e ka futur hixhabin në uniformën e tyre zyrtare për të inkurajuar më shumë gra tjera myslimane.

  Zeena Ali, do të jetë rekrutuesja e parë që do të mbajë hixhab në vendin e saj të punës.

  Një zëdhënës i ka thënë BBC-së se këtë po e bëjnë për të treguar se është shërbim gjithëpërfshirës dhe komuniteti i tyre është i larmishëm.

  Rikthehet Blasta, Artani i kërkon falje nga zemra
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Mes të shtunës 25 dhe të dielës së 26 marsit kthehet ora verore me akrepat e orës që lëvizin një orë përpara....
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka publikuar pamjet që tregojnë momentin kur raketa ruse godet ndërtesën kolektive në Zaporizhzhia në juglindje të Ukrainës....
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Një oficer policie ka mbetur i plagosur gjatë ditës së sotme gjatë një bastisjeje nga forcat speciale të policisë (SEK) në ambientet...
  Të tjera
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Një oficer policie ka mbetur i plagosur gjatë ditës së sotme gjatë një bastisjeje nga forcat speciale të policisë (SEK) në ambientet...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Në operacionin anti-drogë të koduar “Harta”, në Shqipëri janë arrestuar 20 persona të dyshuar për shpërndarje të drogës, kryesisht afër shkollave të...
  Sport22 Mars 2023
  Kombëtarja e Kosovës do të udhëtojë drejt Tel Avivit për të zhvilluar ndeshjen e parë kualifikuese për "Euro 2024" ndaj Izraelit. Ndeshja...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Rusia do të mbetet gjithmonë e rëndësishme për Europën, tha ministri i Jashtëm i Austrisë, duke thënë se të mendosh ndryshe ishte...
  Sport22 Mars 2023
  Meçi i madh i cili ishte i shumëpritur mes dy kampioneve të boksit  Tyson Fury-Oleksandr Usyk, është anuluar. Bisedimet mes dy palëve...
  Lajme22 Mars 2023
  Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, ka thënë se Kosova ka krijuar varësi të importit të energjisë elektrike nga Serbia....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.