Gjuha:
×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Policia ndalon rapsodin që shau Albin Kurtin dhe Shkëlzen Gashin

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Edhe një kosovar me letra suedeze po dyshohet për vepër të paligjshme.

  Veçse rapsodi Nuredin Gashi, po shihet si kërcënues për ish-kryeministrin Albin Kurti.

  Andaj për shkak të këngëve të tij me gjuhë dhune, u ndalua me të ardhur në Kosovë.

  Gashi i quajti Shkëlzen Gashin dhe Albin Kurtin tradhtarë.

  E posa mbërriti në Kosovë, Nuredin Gashi u ndalua nga Policia e Kosovës.

  Shkas ishte pikërisht kjo këngë, për të cilën dikush e denoncoi.

  Megjithatë, Gashi mohon të ketë kërcënuar Kurtin apo ish-këshilltarin e tij.

  Rasti ka shkuar në procedurë të rregullt.

   

  Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Deputetja dhe përfaqësuesja e platformës “Liria ka emër”, Eliza Hoxha”, ka folur në lidhje me “Marshin për Drejtësi”, që do të mbahen...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i partisë Guxo, Faton Peci ka thënë se partia e tij, që është në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, pajtohet me marrëveshjen...
  Lajme31 Mars 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje shiu,...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.