Kronika

Policia ndal një veturë në Prishtinë, konfiskon një revole me 7 fishekë

Policia ndal një veturë në Prishtinë, konfiskon një revole me 7 fishekë
10:54 | 21 Qershor 2021

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje në orën 22:00 në Prishtinë kanë ndaluar një veturë me targa vendore, në të cilën kanë gjetur dhe konfiskuar një revole me një karikator dhe shtatë fishek si dhe një thikë.

Në lidhje me rastin është konsultuar edhe prokurori i shtetit, i cili sipas policisë ka rekomanduar që pas intervistimit i dyshuari të lirohet në procedurë të rregullt.

“Rrethi i Ismetit, Prishtinë, 20.06.2021 ─ 22:00. Raportohet se njësitë policore kanë ndaluar një veturë me targa vendore me drejtues të dyshuarin mashkull kosovar dhe se gjatë kontrollimit të veturës kanë gjetur dhe konfiskuar një revole me një karikator dhe shtatë fishek si dhe një thikë. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që pas intervistimit i dyshuari të lirohet në procedurë të rregullt”, është bërë e ditur në raportin 24 orësh të policisë.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera