×
 • Lajme
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Policia malazeze arreston një shtetas serb të kërkuar nga Kosova për krime lufte

  FrontOnline
  25 Shtator 2023

  Policia malazeze ka arrestuar një shtetas serb të kërkuar nga Kosova për krime lufte

  “Zyrtarët e Sektorit Kundër Krimit, duke kryer një bastisje të synuar ndërkombëtar, së bashku me oficerët e Departamentit të Sigurisë së Plavës dhe Departamentit të Sigurisë së Beranës, gjetën dhe ndaluan një person të kërkuar nga NCB Interpol UNMIK për krime lufte kundër popullatës civile”, njoftuan nga Administrata e Policisë.

  M.V-së , 61 vjeçar është shtetas i Serbisë, i cili kërkohet nga NCB Interpol UNMIK, dhe për të siguruar praninë e tij në procedurën penale që po zhvillohet kundër tij për shkak të dyshimit të arsyeshëm se ka kryer veprën penale të krimeve të luftës kundër civilit. popullsi, thonë nga policia malazeze, shkruan AntenaM, transmeton Klankosova.tv.

  “M.V. dyshohet se veprën e lartpërmendur penale e ka kryer gjatë vitit 1999 në territorin e Komunës së Pejës”, thuhet në njoftim.

  Gjyqtari hetues i Gjykatës së Lartë në Bijelo Polje e ka urdhëruar masën e paraburgimit me ekstradim.

  Rikthehet Blasta, Artani i kërkon falje nga zemra
  Nga Rubrika
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Me moton “Nuk ka paqe pa sigurinë e grave” në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë po protestohet në kërkim të drejtësisë për...
  Ekonomi05 Dhjetor 2023
  Minatorët e Trepçës edhe pas grevës dhjetë ditëshe, po ankohen se marrëveshja që i dha fund grevës, nuk po zbatohet. Përveç shpalljes...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ish zëvendës-ndihmës Sekretari amerikan i Mbrojtjes për Evropën dhe Politikën ndaj NATO-s, Jim Townsend, vlerëson se një nga zhgënjimet më të mëdha...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike në Prishtinë ka pranuar informata se një subjekt biznesor, i cili operon në kryeqytet, bën shitjen...
  Kronika05 Dhjetor 2023
  Katër persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në rrugën Ferizaj-Shtërpcë, konkretisht në fshatin Bajnicë të Kaçanikut. Lajmin...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Gëzim Kastrati prej vitesh po mbart një dhimbje të madhe për vajzën e tij, Diana Kastrati, e vrarë në 2011 nga ish-bashkëshorti i...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Debatet nuk kanë të ndalur në shtëpinë e Big Brother VIP Kosova, kësaj rradhe kanë debatuar Ylli me Adrin. Adri i ka...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Avokati dhe njëherësh ish-zëvendësministri i Brendshëm, Valdet Hoxha, ka thënë se numri i vrasjeve në vendin tonë është relativisht i madh. “Suksesi...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Azemi dhe Ylli kanë debatuar. Azemi i ka thënë Ylli se “mos më thuaj mua asgjë për femra kur vetë dridhesh”. Ndërkaq...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.