Kronika

Policia jep detaje për vendin ku zhvilloheshin lojëra të fatit në Prizren

Policia jep detaje për vendin ku zhvilloheshin lojëra të fatit në Prizren
09:42 | 11 Tetor 2021

Në një lokal në fshatin Lubizhdë të Prizrenit po zhvilloheshin lojëra të fatit.

Njësitë relevante policore me të pranuar informatën kanë dalë në vendin e ngjarjes, nga ku në konsultim me prokurorin kanë sekuestruar tre shtëpiza të kompjuterit dhe një printer.

Fsh. Lubizhdë, Prizren, 10.10.2021 – 19:45. Raportohet se  nga i dyshuari mashkull kosovar, në një lokal janë duke u zhvilluar lojëra të fatit. Njësitë relevante policore kanë dal në vendin e ngjarjes, nga ku në konsultim me prokurorin kanë sekuestruar tre shtëpiza të kompjuterit dhe një printer. Me rekomandim të prokurorit të shtetit i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt. Rasti vazhdon të hetohet”, njofton policia./FrontOnline

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera