[wp-story]

Lajme

Policia jep detaje për të shtënat në rrugën B, dy person të plagosur

Policia jep detaje për të shtënat në rrugën B, dy person të plagosur
23:31 | 17 Shkurt 2021

Dy person kanë mbetur të plagosur pas të shtënave me armë zjarri në Prishtinë, saktësisht në ‘rrugën B’ , shkruan Front Online.

Këtë e ka konfirmuar për  Front Online, Bajram Krasniqi nga Policia e Kosovës.

Krasniqi ka treguar se të plagosurit tani po marrin trajtim mjekësorë në QKUK.

“Ju njoftojmë se rreth orës 22:07 në ‘rrugën B’ në Prishtinë, ka pasur gjuajtje me armë. Sipas informatave të para persona të panjohur janë përfshirë në një rast ku janë përdorur armë. Patrulla policore ka ndërhyrë dhe në situatën e krijuar është detyruar të përdorë armët. Si pasojë e shkëmbimit të zjarrit një person është i plagosur në këmbë të cilit i është ofruar tretman mjekësor dhe më pas është dërguar për në QKUK. Sipas informatave të para dyshohet edhe për një kalimtare të rastit të plagosur, po ashtu në këmbë dhe e cila per momentin gjendet në emergjencë.”, thotë Krasniqi për Front Online.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera