Gjuha:
×
 • Kronika
 • Kronika

  Policia jep detaje për rrahjen në Prishtinë

  FrontOnline
  09 Gusht 2020

  Rreth orës 14:40, ka ndodhur një rrahje mes dy personave në lagjen Lakrishtë të Prishtinës.

  Policia i ka arrestuar të dyshuarit dhe i ka dërguar në Stacionin Policor.

  Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë Arlinda Rexhepi.

  “Rreth orës 14:40 është raportuar për një rrahje në progres në lagjen Lakrishtë në Prishtinë. Informatës i janë përgjigjur menjëherë njësitë policore dhe me të arritur në këtë lokacion janë hasur dy persona duke u rrahur mes vete, të njëjtit janë arrestuar dhe dërguar në stacion policor për procedura të mëtejme”.

  Njoftimi i KEDS: Nesër në këto zona do të ketë punime
  Nga Rubrika
  Kronika29 Maj 2023
  Një grua është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje nën dyshimin për vjedhjen e një zingjiri të arit në vlerë prej 100...
  Kronika29 Maj 2023
  Një grua ka raportuar në polici se është sulmuar fizikisht nga motra e vet. Sipas policisë, palët janë intervistuar dhe me vendim...
  Kronika29 Maj 2023
  Një person është gjetur i vdekur në shtëpinë e vet në Prishtinë, të dielën. Sipas policisë, trupi i pajetë i viktimës është...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Protestuesit serbë kanë nisur të mblidhen para objekteve komunale në veri të Kosovës edhe të martën. Ata në këtë formë po kundërshtojnë...
  Lajme30 Maj 2023
  Shërbimi publik gjerman ka transmetuar një artikull për grupin e Veljko Belivuk nën titullin “Huliganë, klane droge dhe presidenti i Serbisë”. Në...
  Lajme30 Maj 2023
  Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, theksoi se BE-ja dënon fuqishëm “dhunën tronditëse në...
  Lajme30 Maj 2023
  Mediat serbe janë hedhur në sulm ndaj Aleksandër Vuçiç. Në veri të Kosovës tensionet janë rritur ndjeshëm dhe frika e konfliktit të...
  Lajme30 Maj 2023
  Kongresisti amerikan, Ritchie Torres ka reaguar sot rreth zhvillimeve të fundit në veri dhe lëndimit të 25 pjesëtarëve të KFOR-it në Zveçan...
  Lajme30 Maj 2023
  Kryetari i komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka bërë të ditur se ai sot s’ka dalur në zyrën qendrore të kësaj komune....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.