×
 • Kronika
 • Kronika

  Policia jep detaje për grabitjen që ndodhi dje në një market në Prishtinë

  FrontOnline
  19 Nëntor 2021

  Policia e Kosovës ka njoftuar për një grabitje në një nga marketet në Prishtinë.

  Sipas policisë një punëtore ka njoftuar se tre persona të maskuar dhe nën kërcënimin e armës i kanë grabitur arkën me një shumë të parave.

  Rasti është duke u hetuar nga policia.

  “Prishtinë, 18.11.2021-21:09-21:15. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se, derisa ishte duke punuar në market, tre persona të panjohur të maskuar dhe nën kërcënimin e armës i kanë grabitur një sef metalik me një shumë parash dhe janë larguar në drejtim të panjohur. Rasti vazhdon të hetohet, nga njësitet policore”, thuhet në njoftim.

  OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Kronika13 Korrik 2024
  Një person është arrestuar pasi dyshohet se sot pas mesnatës e kishte dhunuar një vazjë në pyll mbi lagjen “Zatra” në qytetin...
  Kronika13 Korrik 2024
  Dy persona janë zhdukur në Prizren ditën e premte. Policia njofton se bëhet fjalë për vëlla dhe motër, të cilët janë larguar...
  Kronika13 Korrik 2024
  Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në fshatin Popolan të Suharekës. I dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa viktima në...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se rruga nga rrethi i vogël i Arbërisë e deri te rrethi i...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka publikuar listën e plotë të zyrtarëve që i ka takuar gjatë vizitës së saj në Washington...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kanë filluar pritjet e mërgimtarëve nëpër pikat kufitare për hyrë në Kosovë. Në pikëkalimin kufitar te Dheu i Bardhë, sipas Qendrës Kombëtare...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.