Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Policia italiane arreston 17-vjeçarin që abuzoi me fëmijët përmes Fortnite

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Një 17-vjeçar, i cili “peshkonte” fëmijë në video-lojën e famshme Fortnite dhe i bindte ata që të prodhonin foto pedopornografike, është arrestuar nga policia italiane.

  Hetimi nisi në muajin korrik në Torino dhe u finalizua me arrestimin e të riut, i cili pasi i kontaktonte fëmijët në Fortnite, e kalonte komunikimin në Tik-Tok, Instagram ose WhatsApp.

  17-vjeçari komunikonte me fëmijë pak më shumë se 10 vjeç gjatë lojës dhe pasi i fitonte besimin, kalonte në komunikim në rrjete të tjera sociale.

  Ai u kërkonte të bënin foto eksplicite fëmijëve, të cilët përdornin celularët që kishin në përdorim për t’i bërë këto foto. Fillimisht, i shpërblente me para’, në formën e mbushjes së telefonit, ose duke i kërcënuar.

  Hetimi nisi pasi nëna e një 10-vjeçari lexoi në celularin e djalit një frazë të dyshimtë dhe pasi u fut në “chat”, zbuloi tmerrin dhe menjëherë shkoi në polici për denoncim.

  Njoftimi i KEDS: Nesër në këto zona do të ketë punime
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Ministri i Drejtësisë i Gjermanisë, Marco Bushman, tha se do të ekzekutojë urdhrin e arrestit për presidentin rus Vladimir Putin nëse ai...
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Forcat ruse gjatë javës kanë granatuar një numër qytetesh të Ukrainës. “Shteti i keq” do të mbajë përgjegjësi për çdo akt terrori...
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në Fier, si pasojë e të cilit ka humbur jetën një zytar policor. Policia ka bërë të...
  Të tjera
  Vip19 Mars 2023
  Olta-Kiara dhe Kristi-Qetësori janë dy çiftet për të cilët publiku duhet të votojë dhe të zgjedhë se kë do të çojë në...
  Lajme19 Mars 2023
  Besfort Krasniqi, sekretari i përgjithshëm i posa zgjedhur i Universitetit të Prishtinës, në qershor të vitit të kaluar ishte denoncuar për ngacmim...
  Lajme19 Mars 2023
  Ministria e Jashtme turke thotë se do të mbështesë të gjitha nismat që synojnë normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë Turqia...
  Lajme19 Mars 2023
  Sot paradite në motelin “Villa A1” te Tranziti i Vjetër në Prizren, u gjet pa shenja jete një burrë i moshës 77-vjeçare....
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Presidenti aktual i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, nuk ka arritur fitore bindëse në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Sipas parashikimeve...
  Lajme19 Mars 2023
  Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Petrit Musa, ka reaguar pas takimit të kryeministrit Albin Kurti në Ohër, ku janë pajtuar që të zbatohen...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.