Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Policia ia refuzon kërkesën Labit për protestë, ai kërkon nga qytetarët që të dalin vetëm 30 minuta

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kjo protestë sipas tij bëhet me qëllim kundërshtimin e masave të reja antiCovid të ndërmarra nga Qeveria e Kosovës. Teksa ka bërë thirrje për grumbullim në orën 11:00 në qytetin e Ferizajt, Labit duket se kërkesën për protestë nuk ia kanë aprovuar organet e rendit.

  Ka qenë vet këngëtari ai i cili përmes një fotografie të publikuar në rrjetin social Instagram, ka shfaqur kërkesën së cilën ia ka adreauar Policisë së Kosovës dhe që e njëjta më pas është hedhur poshtë.

  Ky është postimi i plotë i tij:

  “Tê dashur qytetar, kërkesen për protesten që duhet ta mbajm nesër e ka refuzuar stacioni policorê!

  Gjithsesi faleminderit që më lajmruan ata nuk kanë faje.

  Në rregull, por ne do të dalim aty 30 minuta, me maska, dhe paqesore!

  Pra mos harroni nesër ora 11:00 do mbahet protesta përgjegjesia është e madhe, por pa marrë përgjegjesi nuk shohim as dritë e as ardhmeri!

  Zoti ju bekoftë“, ka shkruar Labinot Tahiri në Instagram.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se është shfuqizuar lista e barnave esenciale. Përmes një njoftimi dërguar mediave, nga kjo ministri kanë bërë...
  Lajme23 Mars 2023
  KEDS ka njoftuar se nesër do të ketë punime të domosdoshme për siguri të sistemit në disa disa zona të qyteteve të...
  Lajme23 Mars 2023
  Zv/kryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi ka reaguar pasi në Komitetin e Parlamentit Evropian për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështjet e Brendshme, është...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, mblodhi 1.5 milionë dollarë në tre ditë pasi pretendoi se do të arrestohej. Megjithatë, arrestimi nuk u...
  Lajme23 Mars 2023
  Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, ka thënë se Kosova ka qendrën më të mirë në Evropë të trajnimit për kërkim-shpëtim....
  Sport23 Mars 2023
  Kombëtarja shqiptare ka vijuar përgatitjet për sfidën e parë të kualifikuesve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet më 27 mars në...
  Vip23 Mars 2023
  Nita është banorja që para 1 jave hapi kutinë e Pandorës dhe dërgoi në nominim Kristin dhe Qetësorin ose Oltën dhe Kiarën....
  Lajme23 Mars 2023
  Kryetari i PSD-së, Daran Molliqaj e ka falënderuar kreun e Nismës, Fatmir Limaj për përkrahjen që do t’i japë kësaj partie në...
  Sport23 Mars 2023
  Për 90 minuta “Zahir Pajaziti” ushtoi nga atmosfera e krijuar prej “Legjendave” dhe “Xhebrailave”. Bile edhe ndeshja ishte e zjarrtë pasi në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.