×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Policia i konfiskon një armë dhe pesë fishekë 38 vjeçarit në Mitrovicë

  FrontOnline
  18 Shtator 2023

  Policia e Kosovës ka njoftuar se sot është konfiskuar një armë zjarri me pesë fishekë në rrugën “Mbretëresha Teutë” në Mitrovicën e Jugut.

  “Konfiskimi i armës është realizuar në rrugën “Mbretëresha Teutë” në Mitrovicën e Jugut, në kohën kurë Njësia për Reagim të Shpejtë (NJRSh), ka ndaluar për kontroll një veturë, me ç’ rast gjatë kontrollit fizik te i dyshuari në posedim i është gjetur dhe konfiskuar arma e llojit Pistoletë me pesë fishek. Arma dhe municioni i konfiskuar do të procedohen në cilësi të provave materiale, thuhet në njoftim.

  I dyshuari A.H., 38 vjeçar, pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

  Ndaj tij është iniciuar për veprën penale “Mbajtje në pronësi, kontroll dhe posedim i paautorizuar i armëve”.

  Njoftimi i plotë:

  Policia në Mitrovicë konfiskon një armë zjarri

  Mitrovicë, 18 shtator 2023

  Në orët e paradites se sotme Policia në Mitrovicën e Jugut, kanë konfiskuar një armë zjarri.

  Konfiskimi i armës është realizuar në rrugën “Mbretëresha Teutë” në Mitrovicën e Jugut, në kohën kurë Njësia për Reagim të Shpejtë (NJRSh), ka ndaluar për kontroll një veturë, me ç’ rast gjatë kontrollit fizik te i dyshuari në posedim i është gjetur dhe konfiskuar arma e llojit Pistoletë me pesë fishek. Arma dhe municioni i konfiskuar do të procedohen në cilësi të provave materiale.

  Në cilësi të të dyshuarit është shoqëruar në Stacionin Policor, A. H., 38 vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës, pas intervistomi me urdhër të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

  Ndaj tije është iniciuar për veprën penale: ,,Mbajtje në pronësi, kontroll dhe posedim i paautorizuar i armëve’’.

  Juliana: E kuptoj që e kam lëndu djalin dhe e marr mbi supet e mia këtë (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme26 Shtator 2023
  Sulmi terrorist në Kosovë ka ardhur për shkak të flirtimit të Perëndimit me nacionalizmin serb. Kështu u shpreh për Ditarin në A2...
  Lajme26 Shtator 2023
  Ministri i Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se plani i grupit të armatosur ishte që të zbrisnin në...
  Lajme26 Shtator 2023
  Presidentja Vjosa Osmani ka pritur në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës pas ngjarjeve të fundit në vend. Takimi është...
  Të tjera
  Vip26 Shtator 2023
  Ka vdekur aktori David McCallum, i njohur për rolet e tij në serialet televizive amerikane NCIS dhe The Man From UNCLE ....
  Vip26 Shtator 2023
  Mbrëmjen e djeshme një banore e re u fut në vilën e dashurisë, ajo quhet Xhesika dhe jeton në Londër. Interesant është...
  Lajme26 Shtator 2023
  Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, tha sot në Beograd se sulmi terrorist ndaj Policisë së Kosovës në Banjska është një “ngjarje...
  Vip26 Shtator 2023
  Ana Kabashi është mjaftë aktive në rrjete sociale. Ajo publikon foto të ndryshme, e njëra ndër ta është edhe kjo e fundit....
  Vip26 Shtator 2023
  Klea Huta ka përjetuar diçka të çuditshme dje. Moderatorja tha se një gjë e tillë nuk i kishte ndodhur kurrë më parë....
  Lajme26 Shtator 2023
  Dëshmitari i 27-të në rastin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit në Dhomat e Specializuara të Kosovës e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.