[wp-story]

Kronika

Policia i gjen revole e thikë në veturë, shoqërohet në stacion 26-vjeçari në Prishtinë

Policia i gjen revole e thikë në veturë, shoqërohet në stacion 26-vjeçari në Prishtinë
22:08 | 14 Janar 2021

Policia e Rajonit të Prishtinës, respektivisht zyrtarët e Njësitit të Reagimit të Shpejtë, sot rreth orës 18:30, në rrugën “Hys Popova” në Prishtinë, kanë ndaluar veturë me targë Kosove, dhe pas një kontrolli që i është bërë personit dhe veturës, ka arritur që të gjejë dhe të sekuestrojë:

-një (1) revole të tipit EKOL Jackal Dual Commpact

-karikatori me dymbëdhjetë (12) fishekë si dhe

-një (1) thikë.

I dyshuari;

-P.M. mashkull 26 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, është shoqëruar në stacionin policor dhe ndaj tij është iniciuar rasti për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës.

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera