Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Policia heton rastin e ngordhjes së qenve në Parkun e Qytetit të Prishtinës (FOTO)

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Sipas Fondacionit Per Të Drejtat e Kafshëve, tre prej tyre tashmë kanë ngordhur, ndërsa njëri ishte qen me pronar, gjegjësisht i një shtetaseje gjermane e cila ndodhet në Kosovë.

  Njëri nga banorët e kësaj lagjeje shprehet i frustruar, duke thënë për klankosova.tv se familja e tij ka disa vite që kujdeset për qentë që qarkullojnë në këtë rrugë, duke i kastruar e ushqyer me harxhime vetanake, ndërsa tani, sic thekson, “dikush ka lënë kutitë me antifriz dhe i ka helmuar”.

  Në lidhje me këtë është e informuar edhe Policia e Kosovës, nga ku njoftojnë se është hapur rasti për keqtrajtim të kafshëve dhe ndotje të ushqimit dhe ujit të shtazëve.

  “Rasti ka ndodhur në Parkun e Qytetit në Prishtinë, ku në rrethana ende të pasqaruara është shkaktuar ngrodhja e disa qenve. Njësitet kompetente janë duke e trajtuar rastin në koordinim të ngushtë me prokurorinë si dhe institucione tjera relevante”, bëjnë të ditur nga Policia e Kosovës.

  8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar statusin e fundit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, lidhur me presidentin serb Aleksandar Vuçiq....
  Lajme21 Mars 2023
  Nuk kanë kaluar as 24 orë nga takimi në Ohër dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka tentuar ta bindë opinionin se...
  Lajme21 Mars 2023
  Komuna e Mitrovicës prin me numrin e rasteve sociale. Kjo bën që nevoja për ndihma të jetë e madhe. Ka familje që...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar për herë të parë dorëheqjen e Shqipe Mjekiqit nga pozita e nënkryetares...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” u komentua loja e Kiarës brenda “BBVA”, ku disa prej banorëve u shprehën që ajo ka arritur deri këtu...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  5 deputetë të Kuvendit në Shqipëri do të lënë mandatin e ligjvënësit për të garuar në elektoralet e 14 majit për kryetar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.