×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Policia greke gjen 41 imigrantë të mbyllur në një kamion frigorifer

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Policia greke njoftoi se i ka gjetur 41 imigrantë të mbyllur në një kamion frigorifer në një autostradë në pjesën veriore të Greqisë.

  Sipas policisë greke, shumica e imigrantëve ishin nga Afganistani dhe ata nuk ishin të lënduar, sepse sistemi i ftohjes në kamion nuk ishte i aktivizuar.

  Policia e ndali këtë kamion në një autostradë afër pjesës veriore të Greqisë, në qytetin e Xanthi-t. Shoferi i kamionit u arrestua dhe u dërgua në mbajtje, ndërsa imigrantët u dërguan në një stacion policor për t’i identifikuar.

  Autoritetet evropiane u alarmuan muajin e kaluar pasi në një kamion që kishte udhëtuar nga Bullgaria në Britani të Madhe u gjetën trupat e pajetë të 39 personave nga Vietnami, shkruan “Reuters”./Front Online/

  Formula 1 vjen në Artmotion më "i çmendur" se kurrë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se forcat e armatosura të vendit të tij vranë rreth gjysmën e komandantëve të Hamasit gjatë operacioneve...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se, nëse ai kthehet në pushtet në vitin 2025, ai nuk do të jetë diktator "përveç...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Një ngjarje e shokuese, ka ndodhur në SHBA ku një 13 vjeçar ka vrarë nënën e tij me thikë dhe më pas...
  Të tjera
  Ekonomi06 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës, në asistimin e Njësitit Anti-kontrabandë nga Dogana e Kosovës dhe ATK-së me qëllim të luftimit të Ekonomisë jo formale,...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Një ngjarje e shokuese, ka ndodhur në SHBA ku një 13 vjeçar ka vrarë nënën e tij me thikë dhe më pas...
  Kronika06 Dhjetor 2023
  Në një objekt banesor janë përfshirë nga zjarri orët e rrymës në rrethana të panjohura. Në raportin 24 orësh të Policisë së...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka marrë pjesë në prezantimin e masës 1.2 për subvencionimin e familjeve me asistencë sociale. Ai ka thënë se...
  Opinione06 Dhjetor 2023
  Nga Shqipe Pantina Sa here ju ka ndodhë që keni qenë në një restorant apo vend publik ku ka pasur edhe fëmijë...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Shorti i të shtunës për kampionatin evropian të futbollit Euro 2024 u detyrua të ndërpritej për disa minuta pasi zhurma pornografike nisën...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.