×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Policia gjermane rrit sigurinë në spitalin ku po trajtohet lideri opozitar rus

  FrontOnline
  23 Gusht 2020

  Policia gjermane ka rritur sigurinë në spitalin në Berlin, ku po trajtohet lideri opozitar rus, Alexei Navalny.

  Navalny arriti në Gjermani më 22 gusht nga qyteti siberian Omsk. Ai dyshohet se është helmuar.

  Ende spitali Charite, ku po trajtohet Navalny nuk ka treguar për gjendjen e tij shëndetësore, por themeluesi i organizatës joqeveritare, që mundësoi transportin e tij nga Rusia për në Gjermani tha se gjendja e liderit opozitar rus është “shumë shqetësuese”.

  Në mediat sociale janë postuar fotografi që tregojnë prezencën e shtuar të policisë gjermane përreth spitalit ku po trajtohet Navalny.

  Navalny, që është kritik i zëshëm i presidentit rus, Vladimir Putin, humbi ndjenjat më 20 gusht, teksa po udhëtonte me aeroplan. Ai u tha se humbi ndjenjat pasi piu një çaj, që sipas bashkëpunëtorëve të tij, mund të ketë qenë i helmuar.

  Spitali Chartie tha se do të ofrojë njoftime për gjendjen e Navalnyt dhe për trajtimin e mëtejmë, pasi të kryen analizat dhe pas konsultave me familjen.

  Transferimi i Navalnyt nga Rusia për në Gjermani u prolongua, për shkak se autoritetet ruse thoshin se ai nuk ishte në gjendje të mirë shëndetësore që të udhëtonte.

  Navalny është në gjendje kome që prej se u sëmurë më 20 gusht gjatë fluturimit nga qyteti siberian Tomsk për në Moskë. Avioni me të cilin ai po udhëtonte, u detyrua që të aterronte në Omsk./Rel/

  Ambasadori suedez qëndron në Devolli Corporation, viziton njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni30 Shtator 2023
  Nju Jork ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme pas përmbytjeve që prekën vendin. Shumë prej sistemeve të metrosë, rrugëve dhe autostradave të qytetit...
  Bota/Rajoni30 Shtator 2023
  Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy njoftoi në fjalimin e tij të përnatshëm, të enjten, se Ukraina është anëtare e bordit të guvernatorëve...
  Bota/Rajoni29 Shtator 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg është shprehur i bindur se Polonia dhe Sllovakia do të vazhdojnë të mbështesin Ukrainën.. Polonia...
  Të tjera
  Lajme30 Shtator 2023
  Senatorja amerikane Jeanne Shaheen ka reaguar pas paralajmërimeve të sotme të SHBA-së se forcat serbe kanë shtuar numrin e tyre në kufi...
  Lajme29 Shtator 2023
  Këngëtari shqiptar,Hajro Ceka është shfaqur i lumtur krah Ivica Daçiqit. Shqiptari nga Mali i Zi ka publikuar një foto me Daçiqin pas...
  Bota/Rajoni29 Shtator 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg është shprehur i bindur se Polonia dhe Sllovakia do të vazhdojnë të mbështesin Ukrainën.. Polonia...
  Lajme29 Shtator 2023
  Sot Policia e Kosovës ka bastisur vilën e Milan Radojçiqit në Liqenin e Ujmanit. Ministri  i Punëve të Brendshme, tha se edhe nga...
  Lajme29 Shtator 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje Serbisë të tërheqë forcat nga...
  Lajme29 Shtator 2023
  Ish-kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili në vazhdimësi komenton zhvillimet politikë në vend dhe rajon, ka thënë se duke parë kërkesën...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.