Lajme

Policia e Kosovës ndalon qytetarët që po qarkullojnë në Prishtinë

Policia e Kosovës ndalon qytetarët që po qarkullojnë në Prishtinë
22:08 | 06 Korrik 2020

Sonte Policia e Kosovës në sheshet e Prishtinës ka ndaluar persona që nuk po respektonin masat e vendosura nga qeveria.

Në rrugën “Fehmi Agani” policia ka dalë në terren për të parë nëse po respektohen masat.

Qytetarët lëvizin lirshëm në Infektivë, thonë se po detyrohen të kujdesen vetë për familjarët e infektuar me Covid-19.

Ndërkohë disa lokale janë parë të hapura dhe po shpërndajnë pije në bazë të udhëzimit “merre me vete”.

Po ashtu raportohet se policia po kontrollon çdo veturë dhe çdo kalimtar rasti edhe në hyrje të Prishtinës duke kontrolluar qytetarët.

Në sheshet e Prishtinës ndërkaq nuk janë parë lëvizje të shumta të njerëzve.

Përfito FALAS një pushim për çift në Budva

Të tjera