×
 • Lajme
 • Lajme

  Policia e Kosovës kujdeset për qytetarët e Banjskës, shpërndajnë pako me ushqime

  FrontOnline
  26 Shtator 2023

  Rreth 100 pako ushqimore i ka shpërndarë Policia e Kosovës për qytetarët e fshatit Banjskë në Zveçan, ku dy ditë më parë pati sulme ndaj Policisë.

  Fotografitë janë shpërndarë nga Jeta Statovci, deputete e Kuvendit të Kosovës nga Lista “Guxo”, pjesë e Grupit parlamentar të Vetëvendosjes.

  Sipas saj, Policia e Kosovës është e angazhuar në mënyrë aktive në mbështetjen e komunitetit lokal dhe shpërndarjen e furnizimeve thelbësore derisa hetimet për sulmet e fundit terroriste janë duke u zhvilluar.

  “Policia e Kosovës mbron çdo banor të Kosovës” ka shkruar ajo.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Para Teatrit të Qytetit të Gjilanit janë ndezur qirinj në nderim të Liridona Ademaj, e vrarë ditë më parë. Në ndezjen e...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ministri i Bujqësisë Faton Peci ka pasur përplasje me analistin Imer Mushkolaj në lidhje me punësimet në dikasterin që ai drejton dhe...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka folur lidhur me ngjarjen tragjike që tronditin Kosovën. Ajo thotë se ka...
  Të tjera
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë sonte në pritjen e organizuar me rastin e 106-vjetorit të festës së Pavarësisë së Finlandës....
  Vip06 Dhjetor 2023
  Konkurrentja e Big Brother VIP Kosova, Alby në një bisedë me Edonën dhe Kaderin ka vazhduar të flasë mbi raportin e saj...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ish-deputeti Ilir Deda ka folur për politikën kosovare në këto katër vjet, duke e konsideruar 14 shkurtin e vitit 2021 një datë që...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka thënë se pavarësisht progresit në dialog siç është Marrëveshja e Brukselit dhe ajo e...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ditë më parë kryeministri, Albin Kurti kishe deklaruar se ekzistojnë grupe sikurse ato në Banjskë të cilat po përgatiten në Serbi, për...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për situatën në vend, me theks të veçantë për sigurinë dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.