[wp-story]

Kronika

Policia e konfirmon se në AUV është kryer vjedhje

Policia e konfirmon se në AUV është kryer vjedhje
13:12 | 22 Tetor 2020

Policia e konfirmon ka konfirmuar për Front Online se në Agjensinë e Ushqimit  dhe Veterinës është kryer vjedhje.

Polica ka konfirumuar se rasti ka ndodhur ne orët e mëngjesit.

“Me datë 22.10.2020. në ora 08:05, ne Policinë e Kosovës është raportuar se në nje objekt në Fushë Kosovë është kryer një vjedhje. Njesitet kompetente policore kane dal ne vendin e ngjarjes dhe jane duke kryer hetime per rastin”, njofton Policia , raporton Front Online.

Rasti ja ndodhur në ditën e njëjtë kur është mbajtur seanca për skandalin  e vjedhjes së mbi 2 milionë eurove në Thesarin e shtetit.

Front Online ka raportuar se një vjedhje ka ndodhur në Agjencinë e Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV), ku është marrë arka me peshë 300 kg.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera