×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Policia belge e arrestoi një person, pas kthimit nga Maqedonia shkeli rregullat sanitare

  FrontOnline
  14 Gusht 2020

  Policia belge e ka arrestuar një të punësuar nga një firmë nga Haalterti i cili ishte për vizitë në Maqedoni dhe është kthyer në punë pa i respektuar rregullat sanitare për Covid-19 të cilat janë në fuqi në Belgjikë, njofton AIM.

  “Personi u arrestua menjëherë dhe u vendos në karantinë”, kumtoi kryetari i komunës, Verle Baejens.

  Sipas kryetarit të komunës Haaltert, punëtori nuk e ka plotësuar formularin pas kthimit të tij nga Maqedonia, e cila është në zonën e kuqe të Covid-19, dhe nuk e ka respektuar detyrimin për t’u vendosur në karantinë të detyrueshme. Sipas tij, procedura e policisë është e shpejtë dhe e përshtatshme.

  “Personi u testua dhe rezultatet do të dihen gjatë ditës. Në varësi të tyre, do të ndërmerren edhe masat në kompani”, shtoi kryetari i komunës.

  Kompania dhe punonjësit u njoftuan për ngjarjen, ndërsa punëtori i pakujdesshëm, rrezikon gjobë me para për mosrespektim të masave kundër Covid-19.

  Ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  I ati i 14 vjeçares Vanja Gjorçevska, Aleksandar Gjorçevski sonte pas Gjykatës Penale ku ndodhej para gjykatësit në procedurë paraprake, do të...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Të paktën 50 palestinezë janë vrarë nga sulmet ajrore izraelite në dy shkolla që ofronin strehim për të zhvendosurit në Daray të...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Tërmeti me magnitudë 5.1 ballë është regjistruar në Turqi. Gjithashtu është shënuar edhe pasgoditje, që arrin në 4.5 ballë, brenda 3 minutave....
  Të tjera
  Vip04 Dhjetor 2023
  Gjatë spektaklit ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova, opinionistja Anita Haradinaj ka komentuar raportin aktual mes Santianës dhe Bucit. Ajo është zotuar...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Opinionisiti i Big Brother VIP Kosova, Bledi Mane ka komentuar për situatën e Bucit dhe Santianës, ku ka përfshirë edhe banorët e...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Pas marrjes së letrës nga i dashuri i Santianës, Bucit i është kërkuar të ndajë mendimin e tij rreth kësaj. Buci ka...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Gjatë spektaklit ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova, është transmetuar një video material me protagonistë, dy personazhet më të komentuara këto ditë...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Santiana sonte ka marrë një letër nga i dashuri i saj, ku përpos zhgënjimit, ai shfaqi edhe mbështetjen për të. Ai i...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Avokati i njohur Besnik Berisha, ka thënë se vrasesi armën me të cilën e ka vrarë Liridonën e kishte fshehur në sanë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.