Lajme

Policia bastis shtëpinë dhe objektet e pronarit të ‘Al Trade’, dyshohet për dhënie ryshfeti

Policia bastis shtëpinë dhe objektet e pronarit të ‘Al Trade’, dyshohet për dhënie ryshfeti
09:12 | 21 Shtator 2022

Policia e Kosovës në koordinim me Prokurorinë Themelore në Ferizaj dhe me urdhër të Gjykatës kompetente është duke zhvilluar një aksion në kuadër të hetimeve të rastit ‘Brezovica’, ku po bastisen disa lokacione në lagjet e njohura të Prishtinës.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë të ditur se bastisje është kryer edhe në lagjen Universiteti në kryeqytet, konkretisht në shtëpinë dhe objektet përcjellëse të pronarit të kompanisë ‘Al Trade’, Bajram Gashanit.

Sinjali mëson se kontrolli po kryhet nën dyshimet e kryerjes së veprës penale ‘Marrje ryshfetit në ndihmë’, ‘Ushtrimi i ndikimit’, ‘Fajdeja’ dhe ‘Dhënia e ndihmës kryerësve pas kryerjes së veprave penale’.

Që është duke u kryer bastisje e ka konfirmuar për Front Online edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani./Front Online

Konfirmon Policia: Aksion në Prishtinë në rastin Brezovica

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera