Gjuha:
×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Policia arreston dy persona në veri, u konfiskohen mbi 4 kg marihuanë

  FrontOnline
  25 Mars 2023

  Dy perona janë arrestuar në Veri, në Komunën e Leposavicit, pasditen e djeshme rreth orës 20:50.

  Atyre u gjetën rreth 4 kilogramë marihuanë në veturë.

  ”Zyrtarë policorë nga Njësia e Ndërhyrjes së Shpejtë e Policisë Kufitare, më 24.03.2023, rreth orës 20:50, gjatë realizmit të detyrave, në fshatin Joshanicë të Leposavict, kanë ndaluar për kontroll dy vetura.

  Veturat drejtoheshin njëra nga një mashkull serb-kosovar dhe tjetra nga një serb i Serbisë.

  Në veturën me targa kosovare, që drejtohej nga M.M., viti i lindjes 2004, mashkull kosovar, janë gjetur dhe konfiskuar katër paketime që dyshohet të jenë me lëndë narkotike-marihuanë. Sasia e substancës së konfiskuar 4240 gramë.

  Drejtuesi i veturës tjetër N.J., viti i lindjes 2002, mashkull shtetasi i Serbisë, dyshohet se ka qenë në përcjellje dhe bashkëpunim me drejtuesin e veturës që kryente transportin e lëndëve narkotike.

  Për rastin është njoftuar Njësia e Drejtorisë për Hetimin e Trafikimit me Narkotik-Mitrovicë Veri, të cilët kanë dalë në vend-ngjarje. Për rastin është njoftuar prokurori dhe me akt-vendim nga ai, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje deri në 48 orë”, thuhet në njoftimin e policisë./Front Online

   

  Comodita “pushton” Amerikën, dyshekët e saj në top 5 produktet më të shitura
  Nga Rubrika
  Lajme02 Qershor 2023
  Si shkak i situatës së tensionuar në veri të vendit, Bashkimi Evropian ka dal me disa kërkesa ndaj Kosovës në mënyre që...
  Lajme02 Qershor 2023
  Kryetari i komisionit qeveritar për Personat e Zhdukur, Andin Hoti, ka bërë të ditur se Kosova ka filluar me kërkesat e saj...
  Lajme02 Qershor 2023
  Organizata Vullnetare Zjarrfikësit dhe Shpëtimit kanë arritur ta nxjerrin të gjallë një person që kishte rënë në bunar. Ngjarja ka ndodhur në...
  Të tjera
  Lajme02 Qershor 2023
  Kryetari i PDK’së, Memli Krasniqi, i është përgjigjur kryeministrit Albin Kurti, i cili i tha që t’i “çlirojë” kryetarin e Zveçanit dhe...
  Lajme02 Qershor 2023
  Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) po kërkon që të refuzohet kërkesa e mbrojtjes së Hashim Thaçit, lidhur me dëshminë e dëshmitarit...
  Lajme02 Qershor 2023
  Kryeministrja e Kosovës, Vjosa Osmani, shprehet e lumtur që në Samitin e Komunitetit Politik Evropian në Moldavi u takua me kryeministrin e...
  Vip02 Qershor 2023
  Sot ka festë në shtëpinë e këngëtarëve Nysret Muqiqi dhe Merita Spahiu. Vajza e tyre e madhe Biona feston ditëlindjen. Biona mori...
  Lifestyle02 Qershor 2023
  Lëngjet e frutave të pasionit, shegës, portokallit dhe mandarinës, janë të pasura me kalium, i cili luan një rol të madh në...
  Lajme02 Qershor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në seancën e Kuvendit të Kosovës, tha se është i vetëdijshëm që kryetarët e rinj në komunat...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.