[wp-story]

Kronika

Polica nuk e ka kapur akoma “turkun” e Prishtinës që gjuajti 21 plumba në drejtim të Ardi Pajazitit

Polica nuk e ka kapur akoma “turkun” e Prishtinës që gjuajti 21 plumba në drejtim të Ardi Pajazitit
17:09 | 04 Tetor 2020

Ndonëse terrorizoi Prishtinën me shkrepjen e 21 plumbave në drejtim të Ardi Pajazitit, vëllait të Andit, i njohur si “italiani”, Hamdi Novobërdaliu me nofkën “turku” ndodhet ende në arrati.

Rasti ndodhi teksa vetura e Ardi Pajazitit ishte në lëvizje dhe u filmua nga personat që e panë ngjarjen me sy.

Rasti është raportuar edhe në Policinë e Kosovës dhe ndonëse kanë kaluar disa ditë nga ky incident, “turku” ndodhet akoma në arrati.

Ndryshe, Hamdi Novobërdaliu – “turku” në vitin 2018 ishte dënuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë, me katër vjet burg për vrasje të rëndë në tentativë dhe armëmbajtje pa leje.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera