Bota/Rajoni

Po luante me shokët e saj, vogëlushja bie në kanal duke gjetur vdekjen, familjes i janë treguar pamjet e fundit të momentit tragjik

Po luante me shokët e saj, vogëlushja bie në kanal duke gjetur vdekjen, familjes i janë treguar pamjet e fundit të momentit tragjik
09:22 | 05 Nëntor 2019

Pamjet e momenteve të fundit të një vajze 11-vjeçare i janë treguar sot familjes së saj të shkatërruar pasi ajo u mbyt gjatë një udhëtimi shkollor në Drayton Manor.

Sipas mediave të huaja,  vogëlushja Evha Jannath ishte duke luajtur me në një udhëtim me ujë kur ra në një gropë dhe u mbyt.

Ndërkohë familjes së nxënëses iu treguan pamjet e tmerrshme të kamerave të sigurisë, në vazhdën e hetimeve rreth vdekjes së saj.

E pashoqëruar nga një mësues, Evha mund të shihet duke ecur drejt një platforme që transporton anije përsëri në fillim të udhëtimit para se të zhdukej nga pamja.

Evah ishte duke vizituar Drayton Manor nga Jameah Girls Academy më 9 maj 2017, kur ajo së bashku me miqtë e saj shkuan në shëtitjen me ujë në kanalin Splash.

Ndërsa anija udhëton drejt fundit të udhëtimit, Eva dhe miqtë e saj afrohen në një pengesë prej druri, dhe Evha “bie” në ujë.

Momentet më vonë pamjet tregojnë se Evha ka “vështirësi të ngrihet” ndërsa shkon nën ujë.

Për zemërimin, miqtë e 11-vjeçares bërtisnin “ajo është në ujë”, pasi mësuesja duke provuar grupin u përpoq të ngjitej mbi një pengesë nga anash.

Stafi i Parkut e gjeti vajzën të pajetë në ujë “rreth gjashtë minuta më vonë” dhe u përpoq në mënyrë të dëshpëruar për ta ringjallur atë.

Evha u nxitua në Spitalin e Fëmijëve në Birmingham, por ajo nuk mund të shpëtohej./Front Online/

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera