×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Po luante me shokët e saj, vogëlushja bie në kanal duke gjetur vdekjen, familjes i janë treguar pamjet e fundit të momentit tragjik

  FrontOnline
  05 Nëntor 2019

  Pamjet e momenteve të fundit të një vajze 11-vjeçare i janë treguar sot familjes së saj të shkatërruar pasi ajo u mbyt gjatë një udhëtimi shkollor në Drayton Manor.

  Sipas mediave të huaja,  vogëlushja Evha Jannath ishte duke luajtur me në një udhëtim me ujë kur ra në një gropë dhe u mbyt.

  Ndërkohë familjes së nxënëses iu treguan pamjet e tmerrshme të kamerave të sigurisë, në vazhdën e hetimeve rreth vdekjes së saj.

  E pashoqëruar nga një mësues, Evha mund të shihet duke ecur drejt një platforme që transporton anije përsëri në fillim të udhëtimit para se të zhdukej nga pamja.

  Evah ishte duke vizituar Drayton Manor nga Jameah Girls Academy më 9 maj 2017, kur ajo së bashku me miqtë e saj shkuan në shëtitjen me ujë në kanalin Splash.

  Ndërsa anija udhëton drejt fundit të udhëtimit, Eva dhe miqtë e saj afrohen në një pengesë prej druri, dhe Evha “bie” në ujë.

  Momentet më vonë pamjet tregojnë se Evha ka “vështirësi të ngrihet” ndërsa shkon nën ujë.

  Për zemërimin, miqtë e 11-vjeçares bërtisnin “ajo është në ujë”, pasi mësuesja duke provuar grupin u përpoq të ngjitej mbi një pengesë nga anash.

  Stafi i Parkut e gjeti vajzën të pajetë në ujë “rreth gjashtë minuta më vonë” dhe u përpoq në mënyrë të dëshpëruar për ta ringjallur atë.

  Evha u nxitua në Spitalin e Fëmijëve në Birmingham, por ajo nuk mund të shpëtohej./Front Online/

  Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Burri i vdekur në Paris nga një sulm me thikë është gjerman, kurse edhe dy persona të tjerë janë lënduar me çekiç,...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni po qëndron për vizitë në Serbi ku do të pritet në një takim nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq....
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një shqiptar i burgosur në Greqi, ka vdekur në qeli. Fillimisht po dyshohet se vdekja ka ardhur për shkaqe patologjike, por mjekët...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Pas vrasjes së Liridona Ademajt, dhjetëra qytetarë në Tiranë kanë dalë në protestë, me thirrje kundër vrasjeve të vajzave dhe grave. Protestuesit...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Leonard Ademaj shkoi në mëngjes në Gjykatën Themelore në Prishtinë, aty ku tre të dyshuarit për vrasjen e motrës së tij, përfshirë...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Fundjava do të përfundojë me një super ndeshje në program. Kampioni në fuqi, Barcelona do të përballet me Atletico Madridin sonte me...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Në Hamburg të Gjermanisë u hodh shorti për fazën finale të Euro 2024 teksa Franca u shortua në Grupin D së bashku...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Mbrëmë banorët e Big Brother VIP Kosova kanë realizuar sfidës së kapitenit. Gjatë sfidës, ishte Buci ai që ngacmoi Edonën. Ai e...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Gani Gërmia nuk është duke i ndalur shakatë e tij me banorët e tjerë të shtëpisë së Big Brother VIP Kosova 2....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.