Kronika

Po e ndiqte me veturë, lajmëron policinë dhe arrestohet i dyshuari

Po e ndiqte me veturë, lajmëron policinë dhe arrestohet i dyshuari
09:56 | 14 Shtator 2021

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një person ka raportuar se një i dyshuar mashkull kosovar i është vënë pas me veturë dhe e kishte shqetësuar atë, duke e përcjellë.

Rasti ka ndodhur në fshatin Uglarë të Graçanicës, të hënën rreth orës 16:00.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se, një i dyshuar mashkull kosovar ju kishte vënë pas me veturë dhe e kishte shqetësuar atë duke i përcjellë lëvizjet e tij”, thuhet në raport.

Policia ka arrit që ta ndaloj të dyshuarin dhe me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera