×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Plumb pas shpine të riut palestinez, videoja që ka sjell irritimin në rrjete

  FrontOnline
  03 Nëntor 2019

  Një video e postuar së fundi ku shfaqet një skenë vrasjeje pas shpine e një të riu palestinez, ka ngjallur reagime në rrjetet sociale.

  Konkretisht, pamjet e publikuara nga Izraeli Channel 13 tregojnë palestinezin, i cili u kërkua nga policia izraelite që të distancohej, duke ecur me shpinë dhe krahët e ngritur në ajër.

  Kur i riu u largua, megjithëse me shpinë dhe duart e ngritura, ndaj tij u qëllua në distancë me plumba gome, duke e plandosur përtokë.

  Ky lajm ka ngjallur zemërim nga përdoruesit e mediave sociale.

  Policia izraelite tha se incidenti ka ndodhur më shumë se një vit më parë në Bregun Perëndimor dhe se efektivi që qëlloi ishte pezulluar.

  Deklarata thoshte se hetimi është ende në vazhdim. Nuk është dhënë ende asnjë detaj mbi gjendjen e të riu./Front Online/

  Në këto vende nuk do të ketë rrymë për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Ministri i Jashtëm i RMV-së, Bujar Osmani sot deklaroi se me vendimit e fundit të Këshillit Ministror është shpëtuar OSBE. Ai në...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Antony Blinken iu kundërpërgjigj pretendimeve të Hamasit se SHBA-ja dhe Izraeli i dhanë fund armëpushimit sepse dëshironin që armiqësitë të rifillonin mes...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të premten se i ka thënë presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, se ka...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Antony Blinken iu kundërpërgjigj pretendimeve të Hamasit se SHBA-ja dhe Izraeli i dhanë fund armëpushimit sepse dëshironin që armiqësitë të rifillonin mes...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona të dyshuar për vrasjen e Liridona Murselit. Rastin përFront Online e ka...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Në Gjykatën Themelore të Prizrenit kanë arritur, nën përcjelljen e rreptë të policisë, katër të arrestuarit që dyshohen për pjesëmarrje në grabitjen...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Gjykata Komerciale e ka pezulluar edhe në rivendosje ndërtimin e Rrugës A. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e Gjykatës...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të premten se i ka thënë presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, se ka...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Linda ka bërë një bisedë me disa nga banorët e tjerë. Ajo ka thënë se Blero...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.