Auto

Planifikohet edhe Aston Martin DBX Coupe

Planifikohet edhe Aston Martin DBX Coupe
11:47 | 18 Maj 2021

CEO i Aston Martin, Tobias Moers ka zbuluar projektin e tij të kthimit për kompaninë, të quajtur Project Horizon, i cili përfshin DBX Coupe të ri. Aston Martin njoftoi rezultatet për tremujorin e parë vetëm javën e kaluar, duke deklaruar se ato janë “në përputhje me pritjet”. Modeli i ri i Aston SUV DBX është tashmë i suksesshëm, duke llogaritur më shumë se gjysmën e shitjeve të kompanisë.

Diapazoni i tij pritet të zgjerohet me dy versione të reja: një hibrid i butë deri në fund të këtij viti dhe një version me performancë të lartë që do të shfaqet në fillim të vitit 2022. Gjithashtu do të vijë një variant Coupe, ndoshta me një hibrid plug-in dhe një bosht të gjatë midis rrotave. Plani i tij përfshin gjithashtu heqjen dorë nga hibridi V6 i zhvilluar nga kompania në favor të motorit nga Mercedes-AMG, plus ndryshime rrënjësore në modelet Vantage, DB11 dhe DBS./FrontOnline/

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera