×
 • Lajme
 • Lajme

  Planet e Presidentit për të ndërruar zyrat, Hoti akuzon për rritje të shpenzimeve

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Kandidati për deputet nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar lidhur me planet e Presidentit Thaçi për t’u zhvendosur në objektin e ish-komitetit. Hoti ka thënë se nuk mund të rritet komoditeti i zyrtarëve publik në kurriz të shpenzimeve publike.

  Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Hoti ka thënë se zhvendosja e Presidencës në këtë objekt, pa u bërë zgjidhje për vendosjen e punëtorëve të MKRS’së dhe MBPZHR’së, nënkupton rritje të shpenzimeve qeveritare për qira.

  “Është e natyrshme që Presidenca të jetë e vendosur në një objekt më reprezentativ dhe më të përshtatshëm, siç është objekti i Minsitrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Ministrisë së Bujqësisë. Por, kjo duhet të ndodhë krahas ndërtimit të objektit ose gjetjes të zgjidhjes për akomodim të dy Minsitrive”, ka shkruar Hoti.

  Ndryshe, kërkesë për t’u zhvendosur në këtë objekt kishte bërë edhe ish-Presidentja Atifete Jahjaga.

  Në Presidencë kishin konfirmuar ekzistencën e kërkesës e deponuar në Kryeministri në fillim të vitit 2014, por nga e cila pak kohë më vonë presidentja ishte tërhequr pas përllogaritjes së kostos për rinovimin e objektit./Front Online/

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Lajme30 Nëntor 2023
  Një prej të arrestuarve për grabitjen e armatosur në Prizren është Bujar Basha nga Prizreni. Ai ishte i dënuar për një tjetër...
  Kronika30 Nëntor 2023
  Njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë është arratisur pas shkëmbimit të zjarrit mes grupit të grabitësve me Policinë e Kosovës të...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, nga foltorja e kuvendit ka shprehur kritikën për rastin e shumëpërfolur të ditëve të fundit, pagesën e...
  Të tjera
  Kronika30 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës është detyruar të neutralizojë një person me inicialet D.G, i cili dyshohet ka qenë i përfshirë në plaçkitjen në...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Blerim Vela ka konfirmuar se është larguar nga pozita e shefit të stafit të Presidentes. Vela në një postim në X shkruan...
  Lifestyle30 Nëntor 2023
  Inteligjenca Artificiale mund të aplikohet për të diagnostikuar më herët autizmin. Aktualisht është kryer një punë kërkimore në këtë fushë dhe ka...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Prokurori Besart Mustafa ka kërkuar dënimin e ish-ministrit të Jashtëm të Kosovës, Skender Hyseni, i cili po akuzohet për mosraportim të pasurisë,...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Deputetë të Kuvendit të Kosovës po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Kroaci. Ata sot kanë vizituar Ambasadën e Kosovës në këtë shtet...
  Ekonomi30 Nëntor 2023
  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ferat Shala, ka mbajtur konferencë për medie pas konstituimit të Komisionit Hetimor për rezervat shtetërore....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.