Bota/Rajoni

Plagoset me armë zjarri një person në Tetovë

Plagoset me armë zjarri një person në Tetovë
20:00 | 01 Korrik 2020

Para pak çastesh ne Reçicë të Vogël të Tetovës, pranë tregut të kafshëve një person rreth të dyzetave me iniciale SH.M është plagosur me armë zjarri e tipit pistoletë, informon “Alsat”.

Personi që e ka plagosur, identiteti i të cilit nuk dihet ende, ka mbërritur pranë shtëpisë së të plagosurit me një veturë “Mercedes”, i cili pasi e ka thirrur të dalë jashtë, fillimisht janë fjalosur dhe më pas zënka ka degraduar në përplasje fizike. Ky i fundit ka nxjerrë një pistoletë dhe e ka plagosur shtetasin SH.M në këmbë. Ai më pas pas është larguar me shpejtësi në drejtim të paditur. Ndërsa i plagosuri është dërguar me urgjencë në spitalin e Tetovës ku dhe aktualisht ndodhet i shtruar dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe është vënë në kërkim të autorit.

Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500

Të tjera