[wp-story]

Jetë

Pijeni këtë përzierje një orë pa gjumit dhe përfitimet do të jenë të jashtëzakonshme

Pijeni këtë përzierje një orë pa gjumit dhe përfitimet do të jenë të jashtëzakonshme
18:05 | 03 Gusht 2019

Këshillat për lëngjet dhe pijet para gjumit janë nga më të ndryshmet, duke filluar që nga çajrat deri te lëngjet e përziera që stimulojnë gjumin dhe japin qetësi

Megjithatë, një përzierje që të ndihmon për të pasur një gjumë të qetë dhe lehtësi në mëngjes është shumë e thjeshtë dhe praktike.

Të mirat shëndetësore të kësaj përzierjeje vijnë nga përbërësit kryesorë: shafran i Indisë, vaj kokosi dhe xhenxhefil.

Siç dihet, shafrani i Indisë është një antiinflamator i shkëlqyer, me veti të larta detoksikimi, ul presionin e lartë të gjakut dhe ndihmon tretjen.

Vaji i kokosit, po ashtu ka veti të larta shëndetësore, është i pasur me yndyra të shëndetshme dhe lehtëson problemet e stomakut.

Xhenxhefili ndihmon tretjen dhe redukton irritimet e stomakut.

Përbërësit:

⦁ Dy filxhanë vaj kokosi
⦁ Një lugë gjelle shafran i Indisë
⦁ Një lugë çaji xhenxhefil i grirë
⦁ 1/4 lugë gjelle piper i zi
⦁ Një lugë gjelle mjaltë organik

Udhëzim:

Shto të gjithë përbërësit përveç mjaltit në tigan dhe lëre të ziejë për 5 minuta.

Në fund, shto edhe mjaltin dhe pije të ngrohtë.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera