×
 • Lifestyle
 • Lifestyle

  Pija e mrekullive që ju ndihmon të bini në peshë tepër shpejt

  FrontOnline
  02 Korrik 2020

  Studimet e ndryshme tregojnë se për të rënë në peshë duhet të keni kujdes në ushqimet që konsumoni dhe aktivitetet fizike që kryeni.

  Por një studim i fundit tregon se për humbjen në peshë një ndikim të madh ka edhe pija që përmban ëmbëlsues natyral dhe limon.

  Kjo pije është e shëndetshme, e shijshme dhe me shumë përfitime shëndetësore.

  Rrit imunitetin dhe djeg më shpejt yndyrat rreth zonës së barkut. Sipas studimit, kjo pije ndihmon në pastrimin e trupit duke shpërndarë toksinat dhe duke sjellë në këtë mënyrë humbjen në peshë.

  Kombinimi i këtyre dy përbërësve konsiderohet ideal sepse e furnizon trupin me vitaminë C, antioksidantë dhe zink. Ndihmon edhe në procesin e tretjes.

  Për ta bërë këtë pije, u duhet një gotë me ujë të vakët, një lugë çaji lëng limoni dhe një ëmbëlsues natyral sheqeri. Përzieni mirë të tre përbërësit, derisa të lidhen me njëri-tjetrin. Rekomandohet të konsumohet çdo ditë në mëngjes me stomak bosh.

  Ndërgjegjësimi mbi autizmin dhe ndryshimi i narratives për autizmin dhe Personat me Aftësi të Kufizuar
  Nga Rubrika
  Lifestyle28 Shtator 2023
  Dashi Dita e sotme do jetë plot diell dhe ngjyra. Plutoni do ua zbukurojë çdo çast. Për ju që keni një lidhje...
  Lifestyle27 Shtator 2023
  Ditët e sotme, gjithnjë e më shumë po ndeshemi me ndryshim të dietave dhe tendencave ushqimore, shfaqet një perspektivë magjepsëse që po...
  Lifestyle27 Shtator 2023
  Një raport i ri, tek i cili bazohet mbi kafen konfirmon se konsumi ditor i kafesë përmirëson ndjeshëm shëndetin e veshkave. Pas...
  Të tjera
  Lajme28 Shtator 2023
  Kuvendi i Kosovës ka mbajtur një minutë heshtje për nder të rreshterit të vrarë në veri, Afrim Bunjaku, raporton Ekonomia Online.  
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Një autobus shkolle është përmbysur në Jeruzalem, si pasojë e të cilit janë plagosur dhjetëra nxënës. 33 fëmijë të moshës 8-12 vjeç...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kompania Rajonale e Ujësjellësit Prishtina ka njoftuar se kanë shkyçur nga shërbimet e ujit, konsumatorë me borxhe të mëdha ndaj kompanisë. Nga...
  Vip28 Shtator 2023
  Pasi përfundoi një turne botëror dhe filmin “Barbie”, besoni apo jo, Dua Lipa aktualisht ka zgjedhur të bëjë disa pushime. Por në...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, tha se nuk guxohet të eksperimentohet më shtetin, duke shtuar se kreu i Qeverisë, Albin Kurti gaboi...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri Albin Kurti, tha se pas sulmit terrorist në veri është dëshmuar se Serbia është e përkushtuar që të shkatërrojë ura të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.