×
 • Auto
 • Auto

  Peugeot do ta sjell modelin më të ri “3008”

  FrontOnline
  06 Shtator 2023

  Fushata për 3008-n e re ka nisur prej muajsh dhe shumë e kanë parë prototipin e maskuar në rrugët evropiane. Tani mund të shohim detajet e para.

  Prototipi i maskuar mund të shihet në rrugë këtë verë, kur njohësit më të mirë të Peugeot dhe industrisë së automobilave mund të shohin se deri në çfarë mase 3008 i ri do të ndryshojë nga gjenerata aktuale.

  Përmasat krejtësisht të reja shoqërohen me detaje tërheqëse si një maskë e zezë me detaje të kaltra (E-3008), por më e rëndësishmja është se SUV-ja merr një formë thuajse si coupe.

  Teaseri i njoftimit na jep edhe një vështrim në kabinën e versionit GT, me një ekran të madh 21 inç dhe një timon të veçantë në miniaturë.

  Duke qenë se Peugeot nuk zgjodhi Mynihun për premierën, është e drejtë të thuhet se nuk do të duhet të prisni gjatë për zbulimin.

  Gjegjësisht, premiera tashmë është planifikuar për 12 shtator./FrontOnline/

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Auto27 Shtator 2023
  Volkswagen do të pezullojë prodhimin e dy modeleve elektrike ID.3 dhe Cupra Born në fabrikat e tij në Zwickau dhe Dresden në...
  Auto26 Shtator 2023
  Nissan ka njoftuar se nga tani do të lansojë vetëm automjete plotësisht elektrike në Evropë si pjesë e planeve për të shitur...
  Auto23 Shtator 2023
  Tre nga markat më të mëdha nga Gjermania, Shtetet e Bashkuara dhe Japonia i kanë bashkuar forcat për të formuar një kompani...
  Të tjera
  Lajme28 Shtator 2023
  Kompania Rajonale e Ujësjellësit Prishtina ka njoftuar se kanë shkyçur nga shërbimet e ujit, konsumatorë me borxhe të mëdha ndaj kompanisë. Nga...
  Vip28 Shtator 2023
  Pasi përfundoi një turne botëror dhe filmin “Barbie”, besoni apo jo, Dua Lipa aktualisht ka zgjedhur të bëjë disa pushime. Por në...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, tha se nuk guxohet të eksperimentohet më shtetin, duke shtuar se kreu i Qeverisë, Albin Kurti gaboi...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri Albin Kurti, tha se pas sulmit terrorist në veri është dëshmuar se Serbia është e përkushtuar që të shkatërrojë ura të...
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Spanjë, ku një 14 vjeçar ka goditur me thikë 3 mësues dhe...
  Vip28 Shtator 2023
  E ftuar sot në emisionin “Pardon My French” ka qenë Olta Gixhari. Duke qenë se spikati gjatë qëndrimit të saj në “Big...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.